Několik radních Loun má pozitivní test, rada města je v karanténě

Lucie Steklá 2020-10-18 13:19:58

Lounští radní jsou v karanténě. Oznámilo to v sobotu odpoledne prostřednictvím sociálních sítí vedení města. ,,S ohledem na zjištěný výskyt covid-19 jsou od dnešního dne radní města Loun a několik úředníků v karanténě respektive izolaci. Na chod městského úřadu to nebude mít zásadní vliv," uvedl na facebooku starosta města Pavel Janda s tím, že informace o chodu úřadu zveřejní město Louny v pondělí ráno po videokonferenci vedení města, tajemnice MÚ a krizového řízení.

Že ani roušky nejsou všemocné, o tom se přesvědčil sám lounský starosta hned v neděli. ,,Tak ani roušky nejsou všemocné. Jsem covid-19 pozitivní. A vzhledem k tomu, že jsem to pravděpodobně chytnul na pondělním jednání rady města, kde byla stoprocentně dodržena všechna opatření, prosím, buďte všichni ještě opatrnější," informoval P. Janda. Dostal tak ,,zajímavý narozeninový dárek" o který určitě nestál. 

V pátek před půlnocí byl lounský starosta informován o pozitivně testované osobě v radě města. ,,S městským "krizákem" jsme hned začali kroky radnice koordinovat s krajskou hygienickou stanicí. Protože mě bolela od čtvrtka hlava a setkal jsem se s několika lidmi, kteří jsou v pravidelném kontaktu se svými 70+ rodiči, vyrazil jsem včera dopoledne na letiště na testy a ve čtyři hodiny odpoledne jsem měl výsledky," uvedl. Následovalo druhé kolo komunikace s hygienickou stanicí, vytrasování kontaktů za uplynulý týden a rozhodnutí o karanténě. Radní zasedací místnost, sekretariát i kancelář starosty byly neprodleně vydezinfikovány ozónem.

,,Bolí mě trochu hlava, ale od zítra pojedu v home-office režimu. Agendu budu vyřizovat z domova a všechny potřebné porady pojedu přes videokonference. Když se mi nedovoláte, zavolám zpět. S možností, že bude vedení města či úřadu v karanténě jsme počítali od jara, chod města tak není nijak ohrožen. Držme se, společně to zvládneme!" řekl P. Janda. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video