V Žatci se opět otevře odběrové centrum na COVID 19

Redakce 2020-10-18 13:28:00

Od úterý 20. října se v Žatci ve Studentské ulici, v aleji na okraji parku pod nemocnicí u staré vrátnice opět otevře odběrové centrum na COVID 19. Provozní doba bude ve všední dny od 8 do 10 hodin (mimo svátky). Nemocnice Žatec informuje o znovuotevření na svých webových stránkách.

,,Odběry provádíme u u pacientů, které indikoval: praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost, pneumolog, infektolog, nebo lékař lůžkového zdravotnického zařízení (dále jen lékař), hygienik a dále u samoplátců (bez indikace lékaře či orgánu ochrany veřejného zdraví, dále jen hygienik)," vysvětluje Nemocnice Žatec.

Odběrové centrum se bude nacházet ve Studentské ulici na stejném místě, kde se nacházelo během první vlny koronavirové krize. K odběrovému místu lze přijet vozem nebo přijít pěšky.

Objednání

Objednávání na tel. č.: +420 607 056 741. Volat můžete od pondělí do pátku od 10:00 - 15:00 hodin, mimo svátky. Pacienti bez objednání nebudou odebráni. Vzhledem k velkému zájmu je objednací doba 8 až 10 pracovních dnů. 

Cena

,,Odběr, který indikoval lékař nebo hygienik, je hrazen ze zdravotního pojištění. Samoplátci si odběr hradí sami, dle aktuálního ceníku Nemocnice Žatec, o.p.s. Před odběrem se samoplátce dostaví do pokladny nemocnice. Úhradu možno provést bezkontaktně, platební kartou. Obdrží 2x doklad o platbě: 1x zůstává pacientovi, 1x pacient předá v odběrovém centru," doplňuje Nemocnice Žatec. Cena za odběr PCR Covid-19 pro samoplátce je 2 300 korun českých.

Průběh odběru

Vyšetření PCR SARS CoV-2 (COVID-19) je provedeno z výtěru zadní části nosohrtanu, tenkou štětičkou, zavedenou, při mírném záklonu hlavy, přes nos, do zadní části nosní dutiny. Odběr trvá přibližně 10 vteřin. Je nepříjemný, může způsobit chvilkovou bolest, případně drobné krvácení z nosu. Samotný odběr provádí zaměstnanec nemocnice. 

V odběrovém centru

V Odběrovém centru pacient na místě předloží zdravotní průkaz pojištěnce a občanský průkaz. Zdravotní personál po jeho předložení ověří elektronickou žádanku, kterou vystavil lékař nebo hygienik. U samoplátce vystaví žádanku pracovník odběrového centra, nebo ji vystavil jiný poskytovatel zdravotních služeb. 

Výsledky

Výsledek vyšetření bude nejdříve za 24-48 hodin od vyšetření, ale čekací doba může být i delší. Výsledek vyšetření bude laboratoří zaslán pacientovi na uvedený mobilní telefon a dále k indikujícímu lékaři. Potřebuje-li samoplátce tištěný výsledek, domluví se s pracovníkem odběrového centra a výsledek bude připraven v odběrovém centru cca 48 hodin po provedeném odběru, eventuálně déle. 

Dodržování rozestupů a hygieny

Personál děkuje za ohleduplnost a respektování jeho pokynů. Nezbytné je dodržování preventivních opatření, jako je zakrytí nosu a úst, bezpečný rozestup ve frontě a správná hygiena!   

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video