Napsali jste nám: Proč a kam mizí lavičky z ulic města?

2020-10-25 08:27:00

CHOMUTOV (r) — Se stížností na lavičky, mizející z ulic Chomutova, se na naši redakci obrátila čtenářka Alla D. z Chomutova. Napsala nám: Obracím se na Vás s velikou prosbou o pomoc. I když mě lidé odrazují od toho, abych vás o něco prosila, přesto se pokusím vám o našem trápení napsat.

Nikdo nevěří, že to pomůže, a lidé rezignují. V Chomutově se nenápadně, ale jistě ztrácejí lavičky k posezení a odpočinku. Technické služby je odstraňují asi na příkaz magistrátu, jinak nevím, kdo to nařídil. Postižení lidé chodící o holi, matky s malými dětmi na procházce a ostatní, kterým se udělá na chvíli nevolno, si nemají kam sednout a odpočinout si. Když jsem požádala technické služby o vysvětlení, proč před domem na Holešické 4840 odstranili lavičky, odpověděli mi, že to bylo přání společenství v tomto domě. Dobře to chápu, že se mohou najít i tací, ale proč ty lavičky nepřemístili jinam, kde by nikomu nevadily? Kolem je zeleň a odpočinout si je blahodárné. Právě dnes se udělalo starší paní špatně a neměli jsme ji kam posadit, tak jsme ji drželi podpaží, dokud se jí neulevilo.

A bohužel jsme zjistili, že na Březenecké si nesednete nikam, jedině na vystouplou hranu nějakého plotu. Názory lidí na toto ubohé jednání města Chomutova jsou, že je zbytečné volit do zastupitelstva města lidi, které neznáte a pro které je soucit asi sprosté slovo. Nedoufám, že tato prosba padne na úrodnou půdu. Lidé začínají být lhostejní. Alla D., Chomutov (totožnost pisatelky redakce zná)

— — — — —

O odpověď jsme požádali chomutovský magistrát. Vedoucí odboru vnějších vztahů Zuzana Kroutilová nám poskytla následující stanovisko: „Lavičky nejsou odstraňovány z podnětu Magistrátu, ale VŽDY na žádost občanů. Tak tomu bylo i v ulici Holešická 4740 (Holešická 4840 neexistuje). O odstranění laviček požádal výbor SVJ.

Společenství vlastníků jednotek si stěžovalo na používání laviček hlavně bezdomovci a nepřizpůsobivými občany, kteří na lavičkách konzumují alkohol, nechávají okolo laviček nepořádek, hlučí pozdě do noci a přes den se chovají vulgárně ke kolemjdoucím. Před domem čp. 4738 jsou dvě lavičky a o několik metrů dál dětské hřiště s lavičkami, které je možno k odpočinku využít.“

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video