Africké trhy s výběrem exotického ovoce zavítaly do Žatce

Hedvika Mašková 2020-10-22 16:27:00

Do centra našeho města zavítaly minulou sobotu africké farmářské trhy. Všichni, kteří se v deštivý den vydali na náměstí Svobody, mohli ochutnat skvělé tropické plody, které vypěstovali drobní farmáři.

 K vidění, zakoupení a ochutnávce bylo například čerstvé ovoce z Afriky, jako obří jackfruit, avokádo, banány, mango nebo ananas, ale také exotické ovoce z Asie, jako dračí ovoce, mangosteen, papája, cherimoya a mnoho dalšího. Na trzích se objevily také nové druhy ovoce z daleké Kolumbie, jako lulo, curuba, kaktusový fík, žluté dračí ovoce či granadilla a ovoce z Dominikánské republiky – limoncello, sapodilla nebo červená papája. Kromě čerstvého ovoce bylo dostupné i ovoce sušené, voňavé koření ze Zanzibaru, kvalitní káva, čaj, marmelády, kakaové boby, sirupy i vonné oleje.

,,Koupil jsem si papáju, maracuju a baby banánky. Ovoce je výborné! Na trhy jsem se vydal, jelikož jsem je již v minulosti navštívil v jiném městě. Věděl jsem, co od nich čekat, i když v Žatci nebyly tak velké. Trhy byly fajn zpestřením, jelikož se tento typ ovoce nedá koupit v běžném obchodě. Zároveň jsem si připomněl dovolenou v Asii, ale tam bylo ovoce dá se říci za hubičku,“ sdělil nám s úsměvem jeden z návštěvníků Alexander Zaremba.

,,Já si na trzích koupil jen ananas. Chtěl jsem totiž zjistit, zda se liší od toho, který se dá koupit v supermarketu. Ještě jsem ho ale neochutnal. Prodejce ve stánku mi poradil, že, pokud nesním ananas hned, ať ho postavím vzhůru nohama, cukr se tak dostane až dolů. Ananas pak má prý lepší chuť,“ řekl nám další z návštěvníků Jan Taraba a nadto doplnil: ,,Jsem rád, že se v Žatci takové akce konají. Doufám, že podobné trhy dorazí znovu, abych si mohl koupit některé ovoce, které neznám a mohl tak ochutnat něco nového.“     

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video