Africké trhy s výběrem exotického ovoce zavítaly do Žatce

Hedvika Mašková 2020-10-22 16:27:00

Do centra našeho města zavítaly minulou sobotu africké farmářské trhy. Všichni, kteří se v deštivý den vydali na náměstí Svobody, mohli ochutnat skvělé tropické plody, které vypěstovali drobní farmáři.

 K vidění, zakoupení a ochutnávce bylo například čerstvé ovoce z Afriky, jako obří jackfruit, avokádo, banány, mango nebo ananas, ale také exotické ovoce z Asie, jako dračí ovoce, mangosteen, papája, cherimoya a mnoho dalšího. Na trzích se objevily také nové druhy ovoce z daleké Kolumbie, jako lulo, curuba, kaktusový fík, žluté dračí ovoce či granadilla a ovoce z Dominikánské republiky – limoncello, sapodilla nebo červená papája. Kromě čerstvého ovoce bylo dostupné i ovoce sušené, voňavé koření ze Zanzibaru, kvalitní káva, čaj, marmelády, kakaové boby, sirupy i vonné oleje.

,,Koupil jsem si papáju, maracuju a baby banánky. Ovoce je výborné! Na trhy jsem se vydal, jelikož jsem je již v minulosti navštívil v jiném městě. Věděl jsem, co od nich čekat, i když v Žatci nebyly tak velké. Trhy byly fajn zpestřením, jelikož se tento typ ovoce nedá koupit v běžném obchodě. Zároveň jsem si připomněl dovolenou v Asii, ale tam bylo ovoce dá se říci za hubičku,“ sdělil nám s úsměvem jeden z návštěvníků Alexander Zaremba.

,,Já si na trzích koupil jen ananas. Chtěl jsem totiž zjistit, zda se liší od toho, který se dá koupit v supermarketu. Ještě jsem ho ale neochutnal. Prodejce ve stánku mi poradil, že, pokud nesním ananas hned, ať ho postavím vzhůru nohama, cukr se tak dostane až dolů. Ananas pak má prý lepší chuť,“ řekl nám další z návštěvníků Jan Taraba a nadto doplnil: ,,Jsem rád, že se v Žatci takové akce konají. Doufám, že podobné trhy dorazí znovu, abych si mohl koupit některé ovoce, které neznám a mohl tak ochutnat něco nového.“     

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video