Vrtulník letěl dvakrát do Krušných hor

Redakce 2020-10-27 13:08:46

KRUŠNÉ HORY – Hned ke dvěma případům těžkého zranění letěl v neděli vrtulník Letecké záchranné služby do Krušných hor, jednou pro cyklistu, podruhé pro ženu, která spadla ze skály.

V prvním případě se jednalo o vážný úraz bikera, a to i přesto, že byl na jízdu vybaven helmou a chrániči. „Ve 12:27 HS na dispečink obdržela hlášení že v cílové části sjezdové trati trailparku Klínovec došlo k blíže nespecifikovanému úrazu. Po příjezdu ke spodní stanici lanové dráhy na naše záchranáře čekali kamarádi zraněného, kteří je nasměrovali na přesné místo úrazu,“ uvedl Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.

Biker údajně nezvládl skok ve vysoké rychlosti a po pádu přes řídítka dopadl rovnou na záda. „Vzhledem k podezření na poranění páteře jsme kontaktovali dispečink linky 155 Karlovarského kraje. Pacientovi jsme nasadili krční límec, zafixovali do vakuové matrace a terénním automobilem transportovali k posádce sanitního vozu ZZS,“ sdělil k zásahu jeden ze zasahujících členů Horské služby Krušné Hory Jan Šimeček.

Vzhledem k povaze zranění se lékař ZZS rozhodl pro aktivaci Letecké záchranné služby z Ústí nad Labem. „Zajistili jsme proto prostor k přistání vrtulníku a po příletu pomohli pacienta přeložit. Celý zásah probíhal v režimu metodických postupů Covid-19," dodal Jan Šimeček.

V odpoledních hodinách pak došlo k pádu turistky na druhé straně Krušných hor, ve skalní oblasti Modřín v Tiských stěnách. „Zde proběhl společný zásah Horské služby a ústecké Zdravotnické záchranné služby. Vzhledem k povaze zranění a těžko přístupnému terénu musel přiletět i vrtulník leteckých záchranářů z Ústí nad Labem,“ doplnil náčelník Račko s tím, že právě v náročných terénech u Tisé musí turisté být velice obezřetní.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video