Vrtulník letěl dvakrát do Krušných hor

Redakce 2020-10-27 13:08:46

KRUŠNÉ HORY – Hned ke dvěma případům těžkého zranění letěl v neděli vrtulník Letecké záchranné služby do Krušných hor, jednou pro cyklistu, podruhé pro ženu, která spadla ze skály.

V prvním případě se jednalo o vážný úraz bikera, a to i přesto, že byl na jízdu vybaven helmou a chrániči. „Ve 12:27 HS na dispečink obdržela hlášení že v cílové části sjezdové trati trailparku Klínovec došlo k blíže nespecifikovanému úrazu. Po příjezdu ke spodní stanici lanové dráhy na naše záchranáře čekali kamarádi zraněného, kteří je nasměrovali na přesné místo úrazu,“ uvedl Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.

Biker údajně nezvládl skok ve vysoké rychlosti a po pádu přes řídítka dopadl rovnou na záda. „Vzhledem k podezření na poranění páteře jsme kontaktovali dispečink linky 155 Karlovarského kraje. Pacientovi jsme nasadili krční límec, zafixovali do vakuové matrace a terénním automobilem transportovali k posádce sanitního vozu ZZS,“ sdělil k zásahu jeden ze zasahujících členů Horské služby Krušné Hory Jan Šimeček.

Vzhledem k povaze zranění se lékař ZZS rozhodl pro aktivaci Letecké záchranné služby z Ústí nad Labem. „Zajistili jsme proto prostor k přistání vrtulníku a po příletu pomohli pacienta přeložit. Celý zásah probíhal v režimu metodických postupů Covid-19," dodal Jan Šimeček.

V odpoledních hodinách pak došlo k pádu turistky na druhé straně Krušných hor, ve skalní oblasti Modřín v Tiských stěnách. „Zde proběhl společný zásah Horské služby a ústecké Zdravotnické záchranné služby. Vzhledem k povaze zranění a těžko přístupnému terénu musel přiletět i vrtulník leteckých záchranářů z Ústí nad Labem,“ doplnil náčelník Račko s tím, že právě v náročných terénech u Tisé musí turisté být velice obezřetní.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video