Zasedal Krizový štáb města Chomutov

Redakce 2020-10-27 13:22:06

CHOMUTOV – Dnes opět zasedal Krizový štáb města Chomutov, aby koordinoval informace a případné kroky spojené s epidemiologickou krizí v našem městě a blízkém okolí. Jednání se účastnili zástupci vedení města i magistrátu a příslušní úředníci krizového řízení, zástupci Krajské hygienické stanice, Nemocnice Chomutov, Policie České republiky, Městské policie Chomutov a Hasičského záchranného sboru. Jako hosté pak vedoucí Odboru školství, zástupkyně Mateřské školy Chomutov a vedoucí Odboru vnějších vztahů.

V okrese Chomutov je za posledních 24 hodin celkem 145 nově pozitivně testovaných pacientů, což je nejvyšší denní nárůst v celém Ústeckém kraji. V chomutovské nemocnici je aktuálně hospitalizováno 97 pacientů, dalších 10 na jednotce intenzivní péče. Momentálně je místní nemocnice druhou nejvytíženější nemocnicí v kraji. Pro boj s Covid-19 nákazou byla vyčleněna už čtyři oddělení. V chomutovské nemocnici dochází k reorganizací zdravotní péče a jednotlivých výkonů, přesto zůstává veškerá akutní péče zachována v plném rozsahu.

Krizový štáb doporučil, aby se v celém ORP Chomutov nepořádaly žádné akce typu Farmářských trhů, Bleších trhů apod. Krizový štáb dále doporučil, aby obyvatelé respektovali vládní nařízení o maximálním počtu 6 osob ve veřejném prostoru při slavnostních akcích v souvislosti se státním svátkem 28. října. „Město Chomutov nebude pořádat hromadný ceremoniál k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu. Představitelé města položí kytice a věnce v Parku T. G. Masaryka samostatně,“ řekl primátor statutárního města Chomutova JUDr. Marek Hrabáč a dodal, že veřejnost tak může učinit za dodržení nařízených epidemiologických opatření. Krizový štáb doporučil, aby bylo přesunuto plánované jednání Zastupitelstva města Chomutov z 10. listopadu na 24. listopad.

„Zejména jménem zdravotníků a lékařů chomutovské nemocnice vás naléhavě žádám o maximální možné dodržování epidemiologických opatření, která jsou aktuálně stanovena vládou,“ připojil na závěr prosbu MUDr. Michal Zeman, který v Krizovém štábu zastupuje chomutovskou nemocnici.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video