Zasedal Krizový štáb města Chomutov

Redakce 2020-10-27 13:22:06

CHOMUTOV – Dnes opět zasedal Krizový štáb města Chomutov, aby koordinoval informace a případné kroky spojené s epidemiologickou krizí v našem městě a blízkém okolí. Jednání se účastnili zástupci vedení města i magistrátu a příslušní úředníci krizového řízení, zástupci Krajské hygienické stanice, Nemocnice Chomutov, Policie České republiky, Městské policie Chomutov a Hasičského záchranného sboru. Jako hosté pak vedoucí Odboru školství, zástupkyně Mateřské školy Chomutov a vedoucí Odboru vnějších vztahů.

V okrese Chomutov je za posledních 24 hodin celkem 145 nově pozitivně testovaných pacientů, což je nejvyšší denní nárůst v celém Ústeckém kraji. V chomutovské nemocnici je aktuálně hospitalizováno 97 pacientů, dalších 10 na jednotce intenzivní péče. Momentálně je místní nemocnice druhou nejvytíženější nemocnicí v kraji. Pro boj s Covid-19 nákazou byla vyčleněna už čtyři oddělení. V chomutovské nemocnici dochází k reorganizací zdravotní péče a jednotlivých výkonů, přesto zůstává veškerá akutní péče zachována v plném rozsahu.

Krizový štáb doporučil, aby se v celém ORP Chomutov nepořádaly žádné akce typu Farmářských trhů, Bleších trhů apod. Krizový štáb dále doporučil, aby obyvatelé respektovali vládní nařízení o maximálním počtu 6 osob ve veřejném prostoru při slavnostních akcích v souvislosti se státním svátkem 28. října. „Město Chomutov nebude pořádat hromadný ceremoniál k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu. Představitelé města položí kytice a věnce v Parku T. G. Masaryka samostatně,“ řekl primátor statutárního města Chomutova JUDr. Marek Hrabáč a dodal, že veřejnost tak může učinit za dodržení nařízených epidemiologických opatření. Krizový štáb doporučil, aby bylo přesunuto plánované jednání Zastupitelstva města Chomutov z 10. listopadu na 24. listopad.

„Zejména jménem zdravotníků a lékařů chomutovské nemocnice vás naléhavě žádám o maximální možné dodržování epidemiologických opatření, která jsou aktuálně stanovena vládou,“ připojil na závěr prosbu MUDr. Michal Zeman, který v Krizovém štábu zastupuje chomutovskou nemocnici.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video