Podporují imunitu otužováním. Do studené řeky vyrážejí každý den!

Hedvika Mašková 2020-10-30 11:00:00

Otužování je starý a účinný způsob posilování imunitního systému. Většina lidí o tom ví, avšak jen málo z nich se odváží s otužováním začít. To však neplatí pro skupinku pěti otužilců ze Žatce, kteří si vyrážejí zaplavat několik temp do řeky Ohře pravidelně. Někteří z nich dokonce každý den!

,,S otužováním jsem začal v březnu. Jsem po operaci zhoubného nádoru a měl jsem oslabenou imunitu. Doktor mi radil, abych ji začal nějak posilovat. Napadlo mě tedy začít s otužováním,“ popsal nám Jaroslav, co ho k otužování přivedlo a vysvětlil, jaké byly jeho začátky: ,,Začal jsem letos na jaře, když bylo venku kolem pěti stupňů, chodil jsem nahý okolo domu. Pak jsem začal na minutku či na dvě lézt do řeky. Nejprve jsem začal lézt do vody v botách a rukama nad vodou, protože v rukách jsou tepelná čidla, a když se zaleze do studené vody, tak je největší zima právě na nohy a na ruce. Když se nechají ruce nad vodou, je člověku tepleji.“

Jaroslav vyráží do řeky u libočanského mostu, kde je prý nejlepší přístup do řeky. Navíc zde člověk až do půlky řeky stačí. ,,Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí s otužováním začít,“ doplnil zdatný otužilec, který ke koupání ve studené vodě strhl i svého syna a švagra: ,,Jednou jsem vzal s sebou sedmnáctiletého syna, který se pro otužování nadchnul a od té doby spolu chodíme do řeky každý den. Zlanařil jsem také švagra. Trávíme pokaždé ve vodě zhruba dvacet minut. Až bude leden, počítáme s tím, že už v ledovější vodě tolik nevydržíme. Jsme sami zvědaví.“ K vodě se pravidelně vypravuje také dvojice žen, se kterými se při jedné z ,,koupaček“ trojice mužů potkala a od té doby chodí spolu. 

,,Já s otužováním začala loni v prosinci a pak pokračovala zase v dubnu. V létě se mnou chodívala také kamarádka Dana, která ale do vody nevlezla. Když je člověk v létě rozehřátý a vleze do řeky, rozdíl je hrozně velký. Je to docela rozdíl,“ popsala nám Hanka, která si na otužování nejvíce pochvaluje, že má díky němu mnohem lepší náladu. Se svou kamarádkou Danou vyrážejí do vody třikrát týdně po práci.

,,Já jsem vlastně nováček, protože jsem začala teprve minulý měsíc. Chodívala jsem se dívat na kamarádku Hanku v létě a vždycky jsem si jen trochu smočila nohy. To mi bohatě stačilo! Voda byla hrozně studená,“ prozradila nám své první dojmy Dana a doplnila: ,,Vždycky jsem se dívala a říkala si, že to taky zkusím. V září jsem si vzala plavky, župan a celou cestu k vodě si říkala, že to prostě nedám. Nakonec jsem do vody žuchla a bylo to! A je pravda, že díky otužování ze mě spadla únava. V práci všichni zívají a já jsem krásně odpočatá. Člověk je díky otužování svěžejší a celkově se cítí mnohem lépe.“

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video