Podporují imunitu otužováním. Do studené řeky vyrážejí každý den!

Hedvika Mašková 2020-10-30 11:00:00

Otužování je starý a účinný způsob posilování imunitního systému. Většina lidí o tom ví, avšak jen málo z nich se odváží s otužováním začít. To však neplatí pro skupinku pěti otužilců ze Žatce, kteří si vyrážejí zaplavat několik temp do řeky Ohře pravidelně. Někteří z nich dokonce každý den!

,,S otužováním jsem začal v březnu. Jsem po operaci zhoubného nádoru a měl jsem oslabenou imunitu. Doktor mi radil, abych ji začal nějak posilovat. Napadlo mě tedy začít s otužováním,“ popsal nám Jaroslav, co ho k otužování přivedlo a vysvětlil, jaké byly jeho začátky: ,,Začal jsem letos na jaře, když bylo venku kolem pěti stupňů, chodil jsem nahý okolo domu. Pak jsem začal na minutku či na dvě lézt do řeky. Nejprve jsem začal lézt do vody v botách a rukama nad vodou, protože v rukách jsou tepelná čidla, a když se zaleze do studené vody, tak je největší zima právě na nohy a na ruce. Když se nechají ruce nad vodou, je člověku tepleji.“

Jaroslav vyráží do řeky u libočanského mostu, kde je prý nejlepší přístup do řeky. Navíc zde člověk až do půlky řeky stačí. ,,Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí s otužováním začít,“ doplnil zdatný otužilec, který ke koupání ve studené vodě strhl i svého syna a švagra: ,,Jednou jsem vzal s sebou sedmnáctiletého syna, který se pro otužování nadchnul a od té doby spolu chodíme do řeky každý den. Zlanařil jsem také švagra. Trávíme pokaždé ve vodě zhruba dvacet minut. Až bude leden, počítáme s tím, že už v ledovější vodě tolik nevydržíme. Jsme sami zvědaví.“ K vodě se pravidelně vypravuje také dvojice žen, se kterými se při jedné z ,,koupaček“ trojice mužů potkala a od té doby chodí spolu. 

,,Já s otužováním začala loni v prosinci a pak pokračovala zase v dubnu. V létě se mnou chodívala také kamarádka Dana, která ale do vody nevlezla. Když je člověk v létě rozehřátý a vleze do řeky, rozdíl je hrozně velký. Je to docela rozdíl,“ popsala nám Hanka, která si na otužování nejvíce pochvaluje, že má díky němu mnohem lepší náladu. Se svou kamarádkou Danou vyrážejí do vody třikrát týdně po práci.

,,Já jsem vlastně nováček, protože jsem začala teprve minulý měsíc. Chodívala jsem se dívat na kamarádku Hanku v létě a vždycky jsem si jen trochu smočila nohy. To mi bohatě stačilo! Voda byla hrozně studená,“ prozradila nám své první dojmy Dana a doplnila: ,,Vždycky jsem se dívala a říkala si, že to taky zkusím. V září jsem si vzala plavky, župan a celou cestu k vodě si říkala, že to prostě nedám. Nakonec jsem do vody žuchla a bylo to! A je pravda, že díky otužování ze mě spadla únava. V práci všichni zívají a já jsem krásně odpočatá. Člověk je díky otužování svěžejší a celkově se cítí mnohem lépe.“

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video