Žáci podbořanského gymnázia zazáří v televizní soutěži

Alla Želinská 2020-10-30 17:40:00

Pořád poběží na ČT : D v pátek 13. listopadu ve 14:50 nebo v neděli 15. listopadu ve 12:10!

„Už tam budem?“, to není oslíkova hláška z kultovního animovaného filmu Shrek, nýbrž název zábavně-vědomostní soutěže České televize. Ve čtvrtek 1. října se žáci podbořanského Gymnázia a Střední odborné školy Vojtěch Lorenc, Štěpán Grabovski, Viktorie Stankovičová, Barbora Zelená a Petr Roth měli možnost zúčastnit natáčení dalšího dílu této akční vědomostní soutěže o cestě na Mars.

Podbořanský tým soutěžil proti družstvu z 11. základní školy v Plzni. Soutěž je natáčena v science centrech České republiky, tentokráte proběhlo natáčení v prostorách Techmanie v Plzni. Soutěží provází známí herci, a to Karel Zima alias Ducháček a Lukáš Langmajer. Natáčení bylo náročné, vyžadovalo disciplínu a trvalo celý den. Výkony soutěžících byly excelentní, obě dvě družstva se střídala ve vedení.

A jak to dopadlo? To můžete vidět v pátek 13. listopadu v 14:50 nebo v neděli 15. listopadu v 12:10 na Déčku.

Nová, chytrá, ale především zábavná soutěž České televize navazuje na cyklus U6 - Úžasný svět vědy. Každý týden proti sobě staví dva týmy ze základních škol nebo víceletých gymnázií, které spolu zápolí v různých úlohách, jež otestují nejen vědomosti, ale i přesnost, zručnost nebo fyzickou zdatnost.   

Foto: Jana Hoťková

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video