Farmářské trhy proběhly bez náporu nakupujících, tuto sobotu je doplní trhy africké

Lucie Steklá 2020-11-05 14:41:00

Ač v celé republice platí již několik týdnů protiepidemická opatření, farmářské trhy jsou stále povoleny povoleny. Oproti Praze, kde lidé Náplavku před dvěma týdny lidé vzali doslova útokem a trhy během dopoledne navštívily tisíce nakupujících, v Lounech proběhly v klidu, nikdo se u stánků netlačil, když byla fronta, lidé si ji v dostatečných odstupech vystáli. A roušku měli všichni, nakupující i prodávající.

Nabídka stánků před čtrnácti dny byla opět pestrá, od masa, uzenin či trdelníku, po dřevěné a proutěné zboží a vzhledem k blížícímu se svátku Památky zesnulých, nechyběly věnce a koše pro ozdobu hrobů. ,,Trhy opět proběhly za zpřísněných hygienických podmínek pro prodejce i nakupující. Nakupující, kteří se necítí zcela fit, jsme prostřednictvím sociálních sítí vyzvali, aby na trhy nechodili. Ostatní samozřejmě museli přijít v rouškách, udržovat odstupy ve frontách a po nákupu se neměli zbytečně zdržovat na tržišti. Starším občanům jsme doporučili přijít hned po osmé hodině ranní, než se trh zaplní. Nakupujícím děkujeme, že podpořili lokální výrobce a prodejce,” uvedli organizátoři trhů. 

Farmářské trhy jsou povoleny i pro následující víkend. Do Loun se navíc 7. listopadu vypraví to nejlepší přímo ze srdce Afriky! Přijďte na Mírové náměstí ochutnat skvělé výrobky, které pocházejí ze skvělého exotického ovoce. 

Co na lounském náměstí najdete?  Sušené ovoce - co takhle dát si boží sušený ananas nebo baby banánky? Dálkami vonící koření ze Zanzibaru.  Extra kvalitní kávu, čaj, marmelády nebo kakaové boby. 

Farmářské trhy začínají v sobotu v osm hodin ráno. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video