Dopravní komplikace nekončí. Oprava mostu se prodloužila, řidiče dál čeká zdržení v kolonách

Lucie Steklá 2020-11-11 14:37:00

Lounsko (lus) Dopravní komplikace na trase Chomutov - Praha trápí řidiče již několik měsíců. A jen tak neskončí.

Řidiče určitě nepotěšila zpráva, že se o měsíc prodlužuje oprava mostu u Kutrovic nedaleko Slaného, stále se staví u Panenského Týnce. Před několika týdny se navíc rozběhly práce na zkapacitnění obchvatu Loun, které ale zatím dopravu nijak neomezují. Zprovoznění tohoto úseku je v plánu v červ-nu roku 2022. Stavba vyjde na 773 milionů korun, šedesát procent by měla pokrýt dotace z Evropské unie. 

„Oprava mostu u Kutrovic na silnici I/7 potrvá do konce letošního roku,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký. Zdržení řidičů osobních vozů i dálkových spojů autobusů bývají i několik desítek minut. Provoz v jednom pruhu silnice řídí semafory, v dopravní špičce se vytvářejí kolony. Další omezení na budoucí dálnici začalo platit v polovině října. Řidiči ve směru od Prahy na Louny musí jezdit přes Slaný, což přináší další časové zdržení.

V úseku opravy mostu u Kutrovic současně platí omezení pro kamiony nad 12 tun, které je odvedlo na objízdnou trasu přes Žatec, jesenickou křižovatku a Řevničov. Na silnici I/27 Most - Plzeň se počet kamionů zvýšil, stejně jako na silnicích v obcích na trase Louny - Rakovník vedoucí přes Ročov. Přes obce, včetně Líšťan či Cítolib tak denně projedou desítky nákladních vozů a kamionů. To samozřejmě vyvolalo nespokojenost obyvatel, což vedlo ke vzniku petice. Bližší informace k jejímu obsahu přineseme v dalším vydání Lounského Pressu.

Naopak stavět se oproti plánu letos nezačne u Chlumčan. Výběrové řízení na firmu, která úsek zkapacitnění Chlumčan postaví, se časově protáhlo. ŘSD tak už nepočítá, že se začne stavět letos. Kvůli doplňujícím dotazům došlo k opětovnému posunu termínu z původního srpna na druhou polovinu října.

Zprovoznění celé dálnice D7 předpokládá Ředitelství silnic a dálnic ČR na rok 2027.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video