Dopravní komplikace nekončí. Oprava mostu se prodloužila, řidiče dál čeká zdržení v kolonách

Lucie Steklá 2020-11-11 14:37:00

Lounsko (lus) Dopravní komplikace na trase Chomutov - Praha trápí řidiče již několik měsíců. A jen tak neskončí.

Řidiče určitě nepotěšila zpráva, že se o měsíc prodlužuje oprava mostu u Kutrovic nedaleko Slaného, stále se staví u Panenského Týnce. Před několika týdny se navíc rozběhly práce na zkapacitnění obchvatu Loun, které ale zatím dopravu nijak neomezují. Zprovoznění tohoto úseku je v plánu v červ-nu roku 2022. Stavba vyjde na 773 milionů korun, šedesát procent by měla pokrýt dotace z Evropské unie. 

„Oprava mostu u Kutrovic na silnici I/7 potrvá do konce letošního roku,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký. Zdržení řidičů osobních vozů i dálkových spojů autobusů bývají i několik desítek minut. Provoz v jednom pruhu silnice řídí semafory, v dopravní špičce se vytvářejí kolony. Další omezení na budoucí dálnici začalo platit v polovině října. Řidiči ve směru od Prahy na Louny musí jezdit přes Slaný, což přináší další časové zdržení.

V úseku opravy mostu u Kutrovic současně platí omezení pro kamiony nad 12 tun, které je odvedlo na objízdnou trasu přes Žatec, jesenickou křižovatku a Řevničov. Na silnici I/27 Most - Plzeň se počet kamionů zvýšil, stejně jako na silnicích v obcích na trase Louny - Rakovník vedoucí přes Ročov. Přes obce, včetně Líšťan či Cítolib tak denně projedou desítky nákladních vozů a kamionů. To samozřejmě vyvolalo nespokojenost obyvatel, což vedlo ke vzniku petice. Bližší informace k jejímu obsahu přineseme v dalším vydání Lounského Pressu.

Naopak stavět se oproti plánu letos nezačne u Chlumčan. Výběrové řízení na firmu, která úsek zkapacitnění Chlumčan postaví, se časově protáhlo. ŘSD tak už nepočítá, že se začne stavět letos. Kvůli doplňujícím dotazům došlo k opětovnému posunu termínu z původního srpna na druhou polovinu října.

Zprovoznění celé dálnice D7 předpokládá Ředitelství silnic a dálnic ČR na rok 2027.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany: Vedoucí pečovatelské služby

Domov pro seniory v Podbořanech vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou - VEDOUCÍ PEČOVATELSKÉ PÉČE. Nástup možný od 1.1.2022. Podmínkou je vzdělání dle zákona o sociálních službách (108/2006 Sb.). Praxe v oboru vítána. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 1.8.2021 na email: hajny@domovpodborany.cz nebo poštou na adresu: Domov pro seniory Podbořany p.o., Nádražní ul. 933, 441 01 Podbořany. Více informací: www.domovpodborany.cz
Kontakt: Mgr. Kamil Hajný
E-mail: hajny@domovpodborany.cz


Stamil Radíčeves u Žatce: ŘIDIČ

Hledáme řidiče C+E na plachtový/sklápěcí návěs pro přepravy do Německa. Nabízíme: až 55.000 Kč, přidělené vlastní vozidlo, volné víkendy, červenec/srpen každý den doma, práci na HPP, firemní telefon, prémie za dobře odvedenou práci. Požadujeme: řidičský průkaz C+E, praxe 1 rok, průkaz profesní způsobilosti a kartu řidiče, výpis z trestního rejstříku, dopravně-psychologické vyšetření, spolehlivost a slušné vystupování.
Kontakt: Lukáš Zmeškal
Tel.: 777133048
E-mail: lukas.zmeskal@stamil.cz


Gymnázium Žatec - UČITEL/UČITELKA německého jazyka

Gymnázium Žatec hledá od 1.9.2021 UČITELE/UČITELKU německého jazyka na plný, případně i částečný úvazek. V případě zájmu volejte nebo pište.
Kontakt: PaedDr. Miroslav Řebíček
Tel.: 415 740 592
E-mail: reditel@gymnaziumzatec.cz


ZŠ a MŠ Jesenice - UČTEL/UČITELKA

ZŠ a MŠ Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikované pracovníky na pozice UČITEL/UČITELKA MATEŘSKÉ ŠKOLY * UČITELÚUČITELKA I. stupně ZŠ s výukou Hv na II. st. ZŠ. Příspěvek na stravu, nástup od 1.8.2021. Nabídky vč. strukturovaného provesního životopisu zasílejte do 25.6.2021.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


DPS Žatec - OŠETŘOVATEL/KA

Domov se zvláštním režimem v Žatci hledá do svého týmu OŠETŘOVATELE/OŠETŘOVATELKU pro denní služby (krátký, dlouhý týden včetně víkendů a svátků 7.00 - 19.00 hodin. Podmínkou je dokončený kurz PSS, trestní bezúhonnost. Praxe vítána. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 21.6.2021 na: jaholcikova@dpszatec.cz nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: jaholcikova@dpszatec.cz

Poslední videa

Oficiální zahájení provozu cyklostezky Vroutek - Podbořany

Ve středu 26. května dopoledne se na první symbolickou vyjížďku po nové cyklostezce vydali na kolech projektanti ze Žatce, zastupitelé města Vroutek i starosta spřáteleného Blatna ;-)

Přehrát video
Trénink přípravky FK Slavoj Žatec

Na tréninkovém hřišti u řeky 29. 4. 2021

Přehrát video