Zdravotníci, ale i policisté či hasiči zatím pandemii zvládají bez větších potíží. Počet nakažených klesá!

Redakce 2020-11-18 15:09:00

CHOMUTOVSKO (tz, tos) — V úterý opět zasedal Krizový štáb města Chomutov, aby koordinoval informace a případné kroky spojené s epidemiologickou krizí ve městě a blízkém okolí. Jednání štábu bylo původně plánované již na pondělí, ale z organizačních důvodů se jeho členové mohli setkat až o den později. „Dobrou zprávou je, že je situace poměrně stabilizovaná, počet nakažených v okrese Chomutov pozvolně klesá,“ řekl primátor Marek Hrabáč.

Poslední statistika vykazovala kolem 70 pozitivně testovaných osob za den. V chomutovské nemocnici bylo aktuálně 124 hospitalizovaných a z toho 17 pacientů na JIP , z nichž 9 potřebovalo umělou plicní ventilaci. Počet hospitalizovaných osciloval za poslední týden okolo 110 pacientů. Dramaticky v uplynulých dnech nenarůstal počet hospitalizovaných, nicméně zvyšoval se počet závažných případů. Za celý měsíc říjen zemřelo v Nemocnici Chomutov celkem 83 pacientů, z toho 35 v přímé souvislosti s onemocněním COVID–19. Znamená to, že celkový počet zemřelých minulý měsíc stoupl na dvojnásobek dlouhodobého průměru, protože dosavadní průměrný počet zemřelých byl 40 osob za měsíc. Za prvních devět dní měsíce listopadu zemřelo v chomutovské nemocnici 20 pacientů, z toho 17 v přímé souvislosti s pandemií COVID–19.

Složky integrovaného záchranného systému neměly závažnější potíže při plnění své služby. Policie však nově evidovala zvýšený počet případů spojených s porušováním vládních nařízení. Zástupci chomutovské nemocnice poděkovali všem dobrovolníkům, kteří nabídli svou pomoc. „Takto vypadá aktuální situace v Chomutově a jeho okolí. Další jednání Krizového štábu se uskuteční 18. listopadu,“ uzavřel jednání štábu primátor.

Jak už jsme informovali, v souvislosti s epidemí musela chomutovská nemocnice už koncem října omezit neakutní péči a stala se druhým nejvytíženějším zařízením svého druhu v kraji. Pro boj s COVID–19 nákazou byla vyčleněna čtyři oddělení a na přelomu října a listopadu se otevíralo páté.

Hospitalizováno bylo první listopadové pondělí celkem 136 osob; z toho 16 pacientů bylo na jednotkách intenzivní péče a sedm z nich potřebovalo umělou plicní ventilaci. Vývoj počtu covid pozitivních v našem okrese a v celém kraji je patrný z tabulky.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video