Zdravotníci, ale i policisté či hasiči zatím pandemii zvládají bez větších potíží. Počet nakažených klesá!

Redakce 2020-11-18 15:09:00

CHOMUTOVSKO (tz, tos) — V úterý opět zasedal Krizový štáb města Chomutov, aby koordinoval informace a případné kroky spojené s epidemiologickou krizí ve městě a blízkém okolí. Jednání štábu bylo původně plánované již na pondělí, ale z organizačních důvodů se jeho členové mohli setkat až o den později. „Dobrou zprávou je, že je situace poměrně stabilizovaná, počet nakažených v okrese Chomutov pozvolně klesá,“ řekl primátor Marek Hrabáč.

Poslední statistika vykazovala kolem 70 pozitivně testovaných osob za den. V chomutovské nemocnici bylo aktuálně 124 hospitalizovaných a z toho 17 pacientů na JIP , z nichž 9 potřebovalo umělou plicní ventilaci. Počet hospitalizovaných osciloval za poslední týden okolo 110 pacientů. Dramaticky v uplynulých dnech nenarůstal počet hospitalizovaných, nicméně zvyšoval se počet závažných případů. Za celý měsíc říjen zemřelo v Nemocnici Chomutov celkem 83 pacientů, z toho 35 v přímé souvislosti s onemocněním COVID–19. Znamená to, že celkový počet zemřelých minulý měsíc stoupl na dvojnásobek dlouhodobého průměru, protože dosavadní průměrný počet zemřelých byl 40 osob za měsíc. Za prvních devět dní měsíce listopadu zemřelo v chomutovské nemocnici 20 pacientů, z toho 17 v přímé souvislosti s pandemií COVID–19.

Složky integrovaného záchranného systému neměly závažnější potíže při plnění své služby. Policie však nově evidovala zvýšený počet případů spojených s porušováním vládních nařízení. Zástupci chomutovské nemocnice poděkovali všem dobrovolníkům, kteří nabídli svou pomoc. „Takto vypadá aktuální situace v Chomutově a jeho okolí. Další jednání Krizového štábu se uskuteční 18. listopadu,“ uzavřel jednání štábu primátor.

Jak už jsme informovali, v souvislosti s epidemí musela chomutovská nemocnice už koncem října omezit neakutní péči a stala se druhým nejvytíženějším zařízením svého druhu v kraji. Pro boj s COVID–19 nákazou byla vyčleněna čtyři oddělení a na přelomu října a listopadu se otevíralo páté.

Hospitalizováno bylo první listopadové pondělí celkem 136 osob; z toho 16 pacientů bylo na jednotkách intenzivní péče a sedm z nich potřebovalo umělou plicní ventilaci. Vývoj počtu covid pozitivních v našem okrese a v celém kraji je patrný z tabulky.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Řidič/Řidička Multikáry M31 - Obec Raná

Obecní úřad v Rané hledá ŘIDIČE/ŘIDIČKY Multikáry M31. Náplní práce je také práce v terénu a úklidové práce v obci. Nástup možný ihned.
Kontakt: Obec Raná
Tel.: 415679247
E-mail: obec-rana@obec-rana.com


BRIGÁDA: Pomocná síla na výdej jídel v kantýně Valeo Podbořany

Veřejné stravování CZ a.s. hledá BRIGÁDNÍKA - POMOCNOU SÍLU NA VÝDEJ JÍDEL v kantýně Valeo Podbořany. Směny pondělí až pátek.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


POKLADNÍ, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POMOCNÁ SÍLA DO KANTÝNY

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí ve svých kantýnách společností Nexen a Yanfeng v průmyslové zóně Tringle na bývalém žateckém letišti volné pracovní pozice POKLADNÍ, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ A POMOCNÁ SÍLA DO KANTÝNY. Odměna až 16.000 - 18.000 Kč čístého.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Město Podbořany - PRACOVNÍK ÚSEKU SOCIÁLNĚ PRÁVNÍ OCHRANY

Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na pozci PRACOVNÍK ÚSEKU SOCIÁLNĚ PRÁVNÍ OCHRANY. Bližší informace na webových stránkách Města Podbořany v sekci ÚŘEDNÍ DESKA.
Kontakt: Mgr. Martin Gutzer
Tel.: 415 237 529
WWW: file:///C:/Users/OTTOUR~1/AppData/Local/Temp/signed_15248-2021_V%C3%BDb%C4%9Brov%C3%A9_%C5%99%C3%ADzen%C3%AD_na_pracovn%C3%ADka_
E-mail: epodatelna@podborany.net


Jednatel/ka Městské služby Podbořany

Město Podbořany vyhlašuje poptávku na obsazení funkce JEDNATEL/KA OBCHODNÍ SPOLEČNOSTI Městské služby Podbořany s.r.o. Nabízíme kreativní práci dle smlouvy o výkonu funkce jednatele/ky při vedení obchodní společnosti města, uplatnění manažerských schopností při jejím řízení a marketingu, funkční období na dobu neurčitou s předpokládaným začátkem 09/2021. Smluvní platové ohodnocení.
Kontakt: Mgr. Erich Knoblauch
Tel.: 776662141
WWW: https://www.podborany.net/mestsky-urad/aktuality/poptavkove-rizeni-na-obsazeni-funkce-jednatel-ka-obchodni-spolecnosti-mestske-s
E-mail: knoblauch@podborany.net

Poslední videa

bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

voda se valí ulicí ve Hřivicích

Přehrát video