Vrtulník zasahoval na horách dvakrát

Redakce 2020-11-19 09:18:00

KRUŠNÉ HORY (r) — Hned ke dvěma případům těžkého zranění letěl v minulých dnech vrtulník Letecké záchranné služby do Krušných hor. Jednou pro zraněného cyklistu, podruhé pro ženu, která spadla ze skály. V prvním případě biker nezvládl jízdu v trailparku Klínovec a po nepodařeném skoku na terénní vlně spadl přes řídítka přímo na záda. „Pacientovi jsme nasadili krční límec, zafixovali do vakuové matrace a terénním automobilem transportovali k posádce sanitního vozu Zdravotnické záchranné služby,“ sdělil k zásahu jeden ze zasahujících členů Horské služby Krušné Hory Jan Šimeček. S podezřením na těžké poranění páteře byl cyklista transportován do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Ve druhém případě pak došlo k pádu turistky ve skalní oblasti Modřín v Tiských stěnách. I tam zasahoval vrtulník leteckých záchranářů z Ústí nad Labem, podrobnosti však Horská služba nezveřejnila.

Foto: Horská služba Krušné hory

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video