Kryry postavily vánoční strom, v sobotu se v tichosti rozsvítí

Alla Želinská 2020-11-25 06:06:00

Vánoční strom na náměstí již od úterka stojí, jeho rozsvícení budou předcházet koledy z tlampačů.

Poslanci Sněmovny ve spolupráci s vládou minulý čtvrtek prodloužili nouzový stav v ČR vyhlášený kvůli koronaviru, který teď bude platit přinejmenším do 12. prosince. To znamená, že zahájení adventu s rozsvěcováním vánočních stromů na náměstích a návsích bude spíš tiché a komorní, bez kulturních a společenských programů a bez shromažďování velkého počtu lidí.

Jedním z prvních míst na Podbořansku, kde měla proběhnout adventní slavnost, jsou Kryry. Program na náměstí na celé odpoledne byl naplánován už na sobotu 28. listopadu. A Městský úřad Kryry už minulý týden potvrdil, že skoro celý program se ruší. Součástí měly být vánoční trhy, zpívání dětí ze školy a školky, mikulášská nadílka, proslov starosty a kněze.

Něco z původních plánů však přece jen zůstalo: strom se po setmění rozsvítí a koledy v centru města také budou znít, i když jen pouštěné z reproduktorů. „Vánoční strom na náměstí již stoji, právě dnes byl dovezen a postaven. Strom je darovaný od majitelky z Kryr,“ informovala v úterý 24. listopadu Kateřina Štorková z kryrského městského úřadu.

"Kulturní program s účastí lidí na náměstí pořádat nemůžeme, ale strom se i tak rozsvítí a bude před svátky zdobit centrum města, jak jsou obyvatelé zvyklí. Koledy na určitou dobu před prvním rozsvícením pustí pracovník města alespoň takzvaně na dálku, přes místní rozhlas,“ dodala Vladimíra Járová, vedoucí knihovny a zapisovatelka kulturní komise města.


Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


PRODAVAČKA

Přijmu prodavačku do večerky v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video