Kryry postavily vánoční strom, v sobotu se v tichosti rozsvítí

Alla Želinská 2020-11-25 06:06:00

Vánoční strom na náměstí již od úterka stojí, jeho rozsvícení budou předcházet koledy z tlampačů.

Poslanci Sněmovny ve spolupráci s vládou minulý čtvrtek prodloužili nouzový stav v ČR vyhlášený kvůli koronaviru, který teď bude platit přinejmenším do 12. prosince. To znamená, že zahájení adventu s rozsvěcováním vánočních stromů na náměstích a návsích bude spíš tiché a komorní, bez kulturních a společenských programů a bez shromažďování velkého počtu lidí.

Jedním z prvních míst na Podbořansku, kde měla proběhnout adventní slavnost, jsou Kryry. Program na náměstí na celé odpoledne byl naplánován už na sobotu 28. listopadu. A Městský úřad Kryry už minulý týden potvrdil, že skoro celý program se ruší. Součástí měly být vánoční trhy, zpívání dětí ze školy a školky, mikulášská nadílka, proslov starosty a kněze.

Něco z původních plánů však přece jen zůstalo: strom se po setmění rozsvítí a koledy v centru města také budou znít, i když jen pouštěné z reproduktorů. „Vánoční strom na náměstí již stoji, právě dnes byl dovezen a postaven. Strom je darovaný od majitelky z Kryr,“ informovala v úterý 24. listopadu Kateřina Štorková z kryrského městského úřadu.

"Kulturní program s účastí lidí na náměstí pořádat nemůžeme, ale strom se i tak rozsvítí a bude před svátky zdobit centrum města, jak jsou obyvatelé zvyklí. Koledy na určitou dobu před prvním rozsvícením pustí pracovník města alespoň takzvaně na dálku, přes místní rozhlas,“ dodala Vladimíra Járová, vedoucí knihovny a zapisovatelka kulturní komise města.


Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video