Kryry postavily vánoční strom, v sobotu se v tichosti rozsvítí

Alla Želinská 2020-11-25 06:06:00

Vánoční strom na náměstí již od úterka stojí, jeho rozsvícení budou předcházet koledy z tlampačů.

Poslanci Sněmovny ve spolupráci s vládou minulý čtvrtek prodloužili nouzový stav v ČR vyhlášený kvůli koronaviru, který teď bude platit přinejmenším do 12. prosince. To znamená, že zahájení adventu s rozsvěcováním vánočních stromů na náměstích a návsích bude spíš tiché a komorní, bez kulturních a společenských programů a bez shromažďování velkého počtu lidí.

Jedním z prvních míst na Podbořansku, kde měla proběhnout adventní slavnost, jsou Kryry. Program na náměstí na celé odpoledne byl naplánován už na sobotu 28. listopadu. A Městský úřad Kryry už minulý týden potvrdil, že skoro celý program se ruší. Součástí měly být vánoční trhy, zpívání dětí ze školy a školky, mikulášská nadílka, proslov starosty a kněze.

Něco z původních plánů však přece jen zůstalo: strom se po setmění rozsvítí a koledy v centru města také budou znít, i když jen pouštěné z reproduktorů. „Vánoční strom na náměstí již stoji, právě dnes byl dovezen a postaven. Strom je darovaný od majitelky z Kryr,“ informovala v úterý 24. listopadu Kateřina Štorková z kryrského městského úřadu.

"Kulturní program s účastí lidí na náměstí pořádat nemůžeme, ale strom se i tak rozsvítí a bude před svátky zdobit centrum města, jak jsou obyvatelé zvyklí. Koledy na určitou dobu před prvním rozsvícením pustí pracovník města alespoň takzvaně na dálku, přes místní rozhlas,“ dodala Vladimíra Járová, vedoucí knihovny a zapisovatelka kulturní komise města.


Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video