Pohádkově zasněžené město zobrazuje výstava Žatec v zimě

Hedvika Mašková 2020-12-17 11:30:00

Letošní zima nám ještě v Žatci dostatečně nenabídla pohled na zasněžené ulice, náměstí a střechy domů. Romantickou podívanou na město oděné do bílého pláště si však můžete užít v Galerii U Radnice na centrálním náměstí Svobody. Předminulou sobotu zde byla totiž zahájena výstava fotografií ,,Žatec v zimě”. Kromě desítek snímků jsou zde k vidění také betlémy ze soukromé sbírky.

,,Za dodržení vládních opatření se přišlo fotografiemi zimního Žatce a betlémy do Galerii U Radnice minulou sobotu od 14 do 18 hodin potěšit celkem 126 návštěvníků. Popravdě jsme takový zájem ani nečekali. Jsem nadšený! Je jasné, že Žatečané mají hlad po výstavách týkající se města, což se ukázalo i při letní výstavě ,,Žatec dříve a dnes”. Budeme v tomto duchu tedy pokračovat i v novém roce,” uvedl předseda Spolku rodáků a přátel města Žatce Petr Pavel Šimáček, který galerii provozuje, a prozradil, že pro velký úspěch byla expozice zpřístupněna neplánovaně také předminulou neděli.

Výstava ,,Žatec v zimě” představuje fotografické snímky Josefa Bláhy, Pavla Melicherčíka a Vlastimila Šmída. Jan Pidrman, Adam Vent a Jarmila Šímová ještě přidali několik fotografií současné vánoční výzdoby. Nechybí pohled na osvětlený Sloup Nejsvětější Trojice, vánoční strom nebo nový adventní věnec na Kruhovém náměstí. Zimní tematickou výstavu doplňuje ještě několik betlémů zapůjčených od Josefa Kolerta. Výstavu je možné navštívit do 22. ledna 2021. Otevřeno je každou sobotu od 14 do 17 hodin.


Foto: Petr Šimáček a Josef Bláha. Jedním z fotografů, který do výstavy poskytl své snímky za-sněženého Žatce je Josef Bláha (na fotografii vpravo s předsedou spolku žateckých rodáků Petrem Šimáčkem), který prozradil, že začal fotografovat již ve svých čtrnácti letech. Od té doby ho koníček stále baví a naplňuje. 

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video