Prvňáčky ve třídě nahradili řemeslníci

Hedvika Mašková 2020-12-24 10:00:00

Na konci roku je v útrobách Základní školy v Tuchořicích pořádně rušno. Část přízemních prostor si totiž podmanili dělníci, kteří zde pro žáky vytvářejí novou multifunkční učebnu. Škola byla úspěšná při žádosti o dotaci z výzvy IROP MAS Vladař zaměřené na podpoření infrastruktury základních škol na území místní akční skupiny. Z dotace v hodnotě jeden milion korun se kromě počítačové učebny nově buduje také bezbariérové WC.

,,V naší základní škole sice nemáme žádného žáka se zdravotním postižením, ale vybudování bezbariérového WC bereme jako velký posun,” vysvětlila ředitelka školy Ivana Zilcherová a doplnila: ,,Bude to první krůček na cestě k bezbariérovosti naší školy. Dále je na příští rok v plánu úprava rampy při bočním vchodu do školy a v areálu vznikne také nové parkoviště pro vozíčkáře.”

V multifunkční učebnu se v těchto dnech proměňuje také třída prvňáčků, kteří zde budou mít i po rekonstrukci své stabilní učební místo. Třída bude vybavena novým nábytkem jako například polohovatelnými židlemi, které se přizpůsobí žákům napříč ročníky.

,,Nová učebna bude sice třídou prvňáčků, ale chceme upravit rozvrh tak, aby se zde vystřídali i další žáci. Učebnu budou moci využít vyšší ročníky třeba při výuce matematiky. Třída bude vybavena moderními výukovými pomůckami - velkým dotykovým monitorem, k němuž se budou moci žáci připojit pomocí mobilů nebo tabletů,” popsala ředitelka Zilcherová. 

My jsme předminulý čtvrtek naším redakčním fotoaparátem zachytili pracovníky v učebně při zednických opravách po rekonstrukci elektroinstalace. Ještě tentýž den byla ve třídě vylita i nová podlaha. Práce, které započaly teprve minulý měsíc, musí být totiž do konce roku hotovy. Přestavbu provádí žatecká firma Jan Petříček HP Interiér.

Získaná dotace pokryje celkem 85 procent nákladů na probíhající rekonstrukce a zbylých patnáct procent dofinancovává Obec Tuchořice, která dle slov paní ředitelky dělá maximum pro to, aby škola v Tuchořicích fungovala. Aby taky ne! Příští rok se bude oslavovat přesně sté výročí české školy v Tuchořicích. Kromě nové učebny  a bezbariérových úprav by se měla škola ke svému jubileu dočkat také revitalizace zahrady. V areálu základní a mateřské školy vznikne například motýlí louka nebo ukázka hornin a nerostů. Na edukačních prvcích se již pracuje.      

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video