Přestavba nebezpečné křižovatky měla začít vloni, snad se to podaří v tomto roce. Kruhový objezd u Vernéřova má zpoždění

Tomáš Skřipský 2021-01-09 12:01:00

KADAŇ (tos) — Zpoždění nabrala přestavba nebezpečné křižovatky silnice č. 13 s takzvanou „prostřední cestou” do Kadaně u zaniklé obce Vernéřov. Jak vloni v únoru oznámilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), její zásadní úprava měla začít na konci loňského roku. ŘSD chtělo křižovatku přestavět na kruhový objezd, ale nakonec muselo plány změnit.

„Starostovi Kadaně Jiřímu Kulhánkovi byl v únoru prezentován uvedený záměr s tím, že ŘSD ČR předpokládá možnost realizovat úpravu křižovatky bez stavebního povolení, pouze na základě dokumentace pro provedení stavby. Bohužel, po konzultaci se stavebním úřadem příslušným pro silnice první třídy bylo konstatováno, že pro realizaci záměru je nutné vydání stavebního povolení,“ vysvětlila důvod zpoždění tisková mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

V závěru loňského roku bylo zahájeno výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace, jak pro stavební povolení, tak pro výběr zhotovitele, inženýrské činnosti k vydání stavebního povolení a autorského dozoru projektanta po dobu stavby.

„Vzhledem k charakteru stavby předpokládáme, že nebude nutné překládat žádné inženýrské sítě a nebude nutné zajišťovat žádná další povolení, například územní rozhodnutí či další stavební povolení. Rovněž předpokládáme, že jak projekční činnost, tak správní řízení, která budou v rámci přípravy stavby vedena budou probíhat hladce a bez komplikací. Při splnění těchto předpokladů je naším cílem zahájit stavbu v roce 2021,“ uzavřela mluvčí.

Současná křižovatka silnic I/13 a II/586 u průmyslové zóny Verne nabízí dostatečný prostor pro umístění okružní křižovatky o uvažovaném průměru 46 metrů.


Foto: Přesto, že křižovatka silnic I/13 a II/586 u průmyslové zóny Verne je široká a přehledná, pravidelně zde dochází k vážným dopravním nehodám. Jednou z největších byla havárie autobusu v roce 2016, kterému z vedlejší silnice vjela do cesty řidička osobního vozu. Šofér autobusu jedoucí směrem na Chomutov se jí pokusil vyhnout, ale při manévru se dostal mimo silnici, kde naboural do horkovodu (na snímku). Zraněno bylo 25 lidí, z toho sedm těžce. Foto: Archiv

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video