Laskavci ze speciální školy darovali rýmovník a šípkový čaj

Lucie Steklá 2021-01-06 17:44:00

Louny (lus, vaň) Předání několika desítek rostlin rýmovníku a sáčků šípkového čaje. Takové byly skutky v podání školáků ze Speciální základní školy v Lounech v rámci projektu ,,Jsem laskavec 2020“.

Pod vedením svých učitelek a asistentek se školáci do celorepublikového projektu zapojili již druhým ,,Jsem laskavec“ vyhlašuje Nadace Karla Janečka a vybízí jím veřejnost ke konání dobrých skutků v období mezi 1. a 13. listopadem, na který připadá Mezinárodní den laskavosti. ,,V této výjimečné době, kdy dochází k uzavírání škol a je zakázán kontakt žáků s veřejností bylo složité laskavé skutky realizovat až do konce, přesto se tak stalo právě těsně před Vánoci. Poslední školní týden jsme s dětmi předali oba letošní ,,laskavce“ - rýmovník a šípkový čaj,“ řekla učitelka Štěpánka Vaňková.  

Žáci speciální školy předali třicet rostlin Rýmovníku, nazvaného vzhledem k situaci ,,Anticovidík“ členům SONS Louny (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR). Žáci v rámci hodin pracovní výchovy vlastnoručně rostliny rozmnožili řízkováním, zasadili do květináčů, které ozdobili přírodními materiály a pilně se o rostlinky starali až do vlastního předání. ,,V hodinách informatiky vytvořili cedulky s logem projektu ,,Jsem laskavec“ a ,,Anticovidík“, dále také letáček s návodem, jak se o Rýmovník starat a jaké účinky pro zdraví tato úžasná rostlina má,“ dodala Š. Vaňková.

Dalšími obdarovanými od ,,laskavců“ byli klienti Domu s pečovatelskou službou v Lounech, kde školáci předali jsme balíčky se šípkovým čajem jeho obyvatelkám. ,,Nápad na tento skutek přinesl zákaz tělesné výchovy na školách. V rámci těchto hodin jsme chodili do přírody na procházky. Na podzim byla všude spousta šípků a tak jsme začali sbírat, sušit, drtit v mixéru a dělat balíčky o hmotnosti sto gramů,“ popsala další laskavý skutek učitelka. Balíčky žáci opatřili etiketou s návodem na přípravu šípkového čaje, aby se nezničil vitamín C, kterého šípky obsahují více než citrony a je v této době dobrou prevencí a podporou zdraví.

,,Oběma laskavými skutky jsme udělali velkou radost všem obdarovaným. Vykouzlili jsme na jejich tvářích srdečné úsměvy a v srdcích hřejivý pocit, že jsou pro někoho důležití, že si na ně někdo vzpomněl a obdaroval je,“ shrnula projekt Š. Vaňková s tím, že účast v projektu měla žákům ukázat a dát jim na vlastní srdce pocítit, že laskavost je nakažlivá, plodí úsměvy a další laskavost. A právě to se podařilo. Za naše žáky si přejeme, abychom my všichni šířili dobro a laskavost nejen na Mezinárodní den laskavosti, a za nás organizátory, že energie vložená do projektu nebyla zbytečná a žáci si odnesou nadšení pro konání dobra i do budoucna, což bylo naším cílem a motivací,“ uzavřela učitelka speciální školy.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video