CHOMUTOVSKO: Poslední dny uplynulého roku ve fotogalerii

Soňa Šímová 2021-01-09 05:46:00

REGION (soš) — Celý loňský rok byl ve znamení pandemie koronaviru. Mnoho tradičních akcí tak vůbec neproběhlo, nebo jen omezeně. Zvláště v předvánoční a vánoční čas se lidem zastesklo po setkávání nad svařeným vínem a pohádkou nebo betlémským příběhem. Jak vypadalo loňské předání Betlémského světla, Půlnoční mše či Štědrý den na Červeném Hrádku? Podívejte se do naší fotogalerie.

23. prosince přivezli skauti Betlémské světlo. Lidé si ho mohli vyzvednout na chomutovském náměstí i v jirkovské klubovně.

V kostele svatého Ignáce na chomutovském náměstí kvůli pandemii neproběhl tradiční vánoční koncert, 24. prosince tu ale poprvé po dvaceti letech od vysvěcení svatostánku proběhla Půlnoční mše, kterou sloužil děkan Alois Heger.

Štědrý den na zámku Červený Hrádek byl loni v mnoha ohledech jiný, než jsme zvyklí. Betlémský průvod a davy lidí, které ho v tento slavnostní den přišly přivítat, se tentokrát neuskutečnil. Přesto návštěvníci, kteří si sem udělali svou tradiční procházku o betlém úplně nepřišli. Jak na nádvoří, tak i na zámecké louce byly postavené jesličky s Ježíškem. K dokonalé atmosféře přispěla vánoční hudba a výzdoba. Každý, kdo dorazil, mohl využít také výdejní okénko, kde bylo ke koupi něco na zahřátí. 

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video