CHOMUTOVSKO: Poslední dny uplynulého roku ve fotogalerii

Soňa Šímová 2021-01-09 05:46:00

REGION (soš) — Celý loňský rok byl ve znamení pandemie koronaviru. Mnoho tradičních akcí tak vůbec neproběhlo, nebo jen omezeně. Zvláště v předvánoční a vánoční čas se lidem zastesklo po setkávání nad svařeným vínem a pohádkou nebo betlémským příběhem. Jak vypadalo loňské předání Betlémského světla, Půlnoční mše či Štědrý den na Červeném Hrádku? Podívejte se do naší fotogalerie.

23. prosince přivezli skauti Betlémské světlo. Lidé si ho mohli vyzvednout na chomutovském náměstí i v jirkovské klubovně.

V kostele svatého Ignáce na chomutovském náměstí kvůli pandemii neproběhl tradiční vánoční koncert, 24. prosince tu ale poprvé po dvaceti letech od vysvěcení svatostánku proběhla Půlnoční mše, kterou sloužil děkan Alois Heger.

Štědrý den na zámku Červený Hrádek byl loni v mnoha ohledech jiný, než jsme zvyklí. Betlémský průvod a davy lidí, které ho v tento slavnostní den přišly přivítat, se tentokrát neuskutečnil. Přesto návštěvníci, kteří si sem udělali svou tradiční procházku o betlém úplně nepřišli. Jak na nádvoří, tak i na zámecké louce byly postavené jesličky s Ježíškem. K dokonalé atmosféře přispěla vánoční hudba a výzdoba. Každý, kdo dorazil, mohl využít také výdejní okénko, kde bylo ke koupi něco na zahřátí. 

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video