Žáci se těší z nových pomůcek, které jim v době koronaviru usnadní výuku

Redakce 2021-01-11 10:00:00

Základní a mateřská škola v Liběšicích se dočkala nového vybavení, které jí usnadní výuku v době koronaviru. Zařízení poslouží žákům k rozvoji v oblasti vědy a techniky s důrazem na využití počítače a následné zpracování získaných dat.

„Zakoupené pomůcky využijeme v kroužku programování a robotiky, ale také i v některých předmětech na prvním stupni základní školy a při vzdělávací nabídce v mateřské škole. Vybavení se nám hodí na badatelsky orientovanou výuku, kterou uplatňujeme pod vedením projektu Učíme se venku. V současné epidemiologické situaci to vnímáme jako obrovskou pomoc a prospěšnou aktivitu,“ uvedla ředitelka ZŠ a MŠ Liběšice Michaela Gondeková.

Školské zařízení dostalo například malý dalekohled, přenosné mikroskopové zařízení umožňující zobrazit zkoumaný objekt přímo na LCD displeji, dále nové osvětlení, lupy nebo odběrové pomůcky na vzorky. Menší část prostředků putovala na zakoupení unikátní stavebnice GraviTrax, která starší děti vtáhne do světa stavění, vlastní tvořivosti a fyzikálních zákonů využitelných v praxi.

Pomůcky škola získala díky platformě komUNIta, kterou realizuje rafinérská a petrochemická skupina Unipetrol. Platforma slouží k firemnímu dobrovolnictví a zapojení zaměstnanců do života místních komunit. S nápadem přišel vedoucí laboratoře v Unipetrol výzkumně vzdělávacím centru (UniCRE) Zdeněk Tišler, jež ve škole působí jako dobrovolník: „Moje dvě dcery chodí v Liběšicích do školy a školky. Občas sám zaškoluji učitele nebo realizuji metodiku kroužku programování a robotiky. I proto jsem přišel s myšlenkou, že by bylo pěkné dětem usnadnit výuku venku pomocí nového vybavení.“  

Foto: Vojtěch Hájek

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video