Očkování připraveno, problém je ale rezervační systém

Redakce 2021-01-13 08:12:00

REGION (tz, r) — Do očkování proti nákaze novým koronavirem jsou vedle Krajské zdravotní (KZ) připraveni se zapojit také praktičtí lékaři Ústeckého kraje. Minulý týden se na tom shodli generální ředitel společnosti KZ Aleš Chodacki a předseda oblastního Sdružení praktických lékařů ČR Ústeckého kraje Roman Houska z Mostu. Tuto aktivitu vítá také vedení kraje.

KZ začala s vakcinací proti onemocnění COVID–19 na konci loňského roku, a to ihned po obdržení první dodávky vakcíny od společnosti Pfizer/BioNTech, konkrétně 30. prosince 2020. Prvními očkovanými byli zdravotníci v první linii z ústecké Masarykovy nemocnice. V očkování KZ pokračuje samozřejmě i nadále — a to podle toho, jak přichází další dávky očkovacího séra. Jsou připraveny seznamy zaměstnanců, do kterých jsou zahrnuté také ostatní nemocnice, které pod KZ spadají. KZ využívá maximální obsah jednoho daného balení, tj. že z jedné lahvičky využije celkem šest dávek vakcíny. Do konce ledna by měl Ústecký kraj obdržet souhrnně 1950 lahviček této vakcíny. Ta je dodávána do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, která je v kraji jediným centrem pro dodávky vakcíny.

Dalším zásadním bodem v souvislosti s očkováním je funkční registrační systém pro veřejnost, který chystá Ministerstvo zdravotnictví. A právě zde spatřuje problém hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO). „Je to tam nastavené jinak, než si představujeme.

Vadí nám to, že centrální systém nám má nastavovat, jak my budeme očkovat, bez ohledu na to, jak jsme na to připraveni, jak jsme vybaveni vakcínami, jak jsme vybaveni personálem, jak jsme vybaveni technicky,“ vysvětluje hejtman s tím, že připomínky ministerstvu kraj zaslal v pátek minulého týdne.

V souvislosti s očkováním veřejnosti je nutné zajistit dostatečné kapacity nejen co do počtu očkovacích míst, ale i co do personálního zajištění. Je nutné zdůraznit, že jednotlivé nemocnice Krajské zdravotní jsou zařízení, která poskytují akutní péči a při současné situaci je tlak na všechny zdravotníky již tak enormní. Společnost proto oslovila se žádostí o spolupráci praktické lékaře.

„Vítáme jednoznačně postoj našich kolegů z řad praktických lékařů, kdy většina je připravena zapojit se do očkování proti COVID–19. Nebudeme nikomu zastírat, že i naše kapacity jsou prostě zcela logicky omezené,“ osvětluje postoj KZ a nutnost spolupráce s praktiky její generální ředitel Aleš Chodacki.

Jeho slova potvrzuje předseda oblastního Sdružení praktických lékařů ČR Roman Houska, působící v sousedním okrese Most: „Mohu, myslím, deklarovat, že naprostá většina praktických lékařů z Ústeckého kraje je připravena očkovat své pacienty při zajištění plynulých dodávek vakcín a ostatního nezbytného materiálu do našich ordinací.“ Spojení sil při očkování vítá také vedení Ústeckého kraje, které počítá i s tím, že by do hůře přístupných míst regionu vyjížděly mobilní očkovací týmy.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video