Most je opravený, provoz na budoucí dálnici zpomaluje zkapacitnění lounského obchvatu

Lucie Steklá 2021-01-13 12:19:00

Lounsko (lus) Závěr loňského roku přinesl řidičům na silnici I/7 z Prahy do Chomutova dárek v podobě ukončení opravy mostu u Kutrovic. Současně ale provoz začala omezovat stavba na zkapacitnění obchvatu Loun a s tím související uzavření jižních sjezdů u Cítolib.

Kvůli opravě mostu u Kutrovic se v místě několik měsíců jezdilo v jednom jízdním pruhu, před semafory se vytvářely ve špičkách dlouhé kolony aut. Současně se zvýšil počet projíždějících kamionů v obcích na trase z Loun do Rakovníka, kudy vedla objízdná trasa. Od 17. prosince dopravní omezení na mostě skončilo a most je průjezdný v celé šířce. Rekonstrukce vyšla na 52,49 milionu korun. Most se v budoucnu stane součástí levého jízdního pásu plánované dálnice D7. Ve směru na Chomutov vyroste při výstavbě dálnice na pravé straně nový mostní objekt. „V rámci jeho výstavby bude sice ještě provedena oprava spodní stavby stávajícího mostu, ale doprava na mostě již nebude nijak omezena,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martin Buček. Podle aktuálního harmonogramu by se mělo začít v roce 2023. 

Radost řidičů netrvala ale dlouho. Ještě před vánočními svátky došlo k uzavření jižních ramp mimoúrovňové křižovatky Louny - centrum nedaleko Cítolib. Na nich již není možné sjet ve směru na Prahu a najet ve směru od Chomutova. Obchvat Loun, na němž se již intenzivně pracuje, se v rámci výstavby dálnice D7 rozšiřuje na čtyřpruhou dálnici. Po dokončení zkapacitnění obchvatu bude křižovatka u Cítolib zrušena úplně. Zůstane jen prosté křížení dálnice a silnice Louny - Cítoliby. Důvodem je blízkost další dálniční křižovatky - Louny východ a také Louny západ. Letos má začít také zkapacitnění obchvatu Chlumčan.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video