FOTOGALERIE: Viděli jste oranžový sníh v Podbořanech?

Alla Želinská 2021-02-08 23:28:00

Během prvního únorového víkendu došlo k zajímavé přírodní události. Lidé v České republice si na mnoha místech všimli, že povrch čerstvě napadaného sněhu má zvláštní oranžovou barvu. Jakoby ho někdo poprášil rozemletou skořicí. Kdo sledoval zprávy o počasí, dostalo se mu vysvětlení.

Písek z africké Sahary se o víkendu dostal přes Středozemní moře až do Evropy. A u nás i v dalších státech střední Evropy byl poprašek jemného saharského písku vidět zejména na čerstvě napadaném sněhu. A protože jemný písek z největší pouště světa se objevuje v Česku jen výjimečně, spousta lidí si tento přírodní úkaz pohotově vyfotografovala na památku. Ale protože hustě chumelilo i z neděle na pondělí, oranžový písek rychle zmizel pod další vrstvou sněhu.

"V pondělí 8. února ráno jsem šla do práce a otvírala vrátka. A vida! Na sněhu byly vidět pruhy lehce do oranžova zbarveného sněhu. Vrátky jsem totiž odhrnula bílou vrstvu sněhu, který padal v noci. Rychle jsem zalovila v tašce pro malý foťák, který mám stále u sebe, a udělala pár snímků. Také ve městě bylo na silnicích vidět, že odhrnutý sníh má zvláštní oranžovou barvu. A co jsem objevila doma na zahradě? Můj manžel Pepa dopoledne vzal lopatu a proházel ve sněhu cestičku ke vrátkům. Já jsem se odpoledne vrátila domů a ve sněhu byl po každé nabrané lopatě vidět proužek obarveného sněhu. Tak jsem znovu vzala fotoaparát, abych zdokumentovala oranžový sníh v Podbořanech," popsala nám zajímavý zážitek Eva Fošenbauerová z Podbořan.

Prohlédněte si naši fotogalerii z uplynulého víkendu. Všimnete si zvláštní do oranžova a nebo narůžovělé barvy sněhu?... ;-) 

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video