Nestíháte na úřad v týdnu? I letos můžete v sobotu

Lucie Steklá 2021-03-04 14:15:15

Lounský úřad nabídne šest úředních sobot. Nejčastěji si lidé vyřizují občanské průkazy.

Louny (lus) Také v letošním roce pokračuje lounský městský úřad v provozování tzv. úředních sobot. Ty umožňují vyřízení občanského či řidičského průkazu lidem, kteří se na úřad v běžných úředních hodinách během pracovního týdne nedostanou. O tuto službu občanům je zájem každý rok, v roce loňském ale poklesl. Na obyvatele Lounska tento rok čeká šest sobot, které mohou využít k návštěvě několika agend lounské rad-nice. První úřední sobota se uskuteční ale až v květnu.

,,Ze statistiky je patrné, že největší zájem je o občanské průkazy, nejméně se vyřizují agendy evidence obyvatel. Na tento odbor přijdou v průměru pouze dva lidé během jedné úřední soboty,“ uvedla Jana Dvořáková, vedoucí správního odboru MÚ Louny s tím, že úřední soboty dále zajišťuje pracovnice ústředny a také pokladny. Celkem tedy šest zaměstnanců úřadu.

V letošním roce se v sobotu dveře úřadu otevřou poprvé 29. května, dále 26. června. Během letních prázdnin úřední soboty neprobíhají, poté následuje další 18. září, 23. října, 27. listopadu a před vánočními svátky je úřední sobota 11. prosince. Úřad je otevřený od osmé ranní do dvanácti hodin.

Během loňského roku provedli úředníci lounské radnice během úředních sobot 96 úkonů. Ve srovnání s roky předchozími se jedná o pokles, který byl zaviněn zřejmě epidemií koronaviru, nastavenými omezeními a rostoucímu požadavku úřadů na on-line vyřizování požadavků.

Vloni úředníci vyřídili dvacet úkonů na pracovišti registru silničních vozidel, shodně třiadvacet požadavků měli lidé na agendách řidičských průkazů, cestovních dokladů a občanských průkazů, sedm úkonů vykonala evidence obyvatel. Počet úkonů ale podle J. Dvořákové neznamená počet lidí, kteří úřad navštívili. ,,Většinou jeden člověk, který na úřad v sobotu přijde, vyřizuje současně několik věcí, například požádá o nový občanský průkaz, současně cestovní doklad a jde si vyřídit i nový řidičský průkaz,“ vysvětlila vedoucí odboru.

Lounský úřad tuto službu občanům začal nabízet už v roce 2015, přesně od srpna toho roku. Jejich zavedení bylo tehdy jedním z kroků radnice, jak vyjít občanům vstříc a umožnit jim navštívit úřad i mimo pracovní dny. V prvním roce zavedení služby provedli úředníci 137 úkonů, nejvíce na agendě občanských průkazů. O rok později to bylo již 320 úkonů, a opět nejvíce bylo žádostí o občanské průkazy (109). Rok 2017 byl v počtu vyřízených úkonů doposud rekordní, provedeno jich bylo 410. Po sto dvou úkonech provedli úředníci vyřizující řidičské a občanské průkazy, nejvíce úkonů ale v tomto roce zaznamenala agenda cestovních dokladů (138). V roce 2019 zaznamenal MÚ Louny během úředních sobot 353 úkonů, v roce 2019 to bylo 277 úkonů. Pokud za šest sezon úředních sobot všechny provedené úkony sečteme, dostaneme číslo 1 593, nejvíce z toho pak jsou občanské průkazy (464).


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video