Žáci originálně zachytili podobu Zeleného náměstí

Redakce 2021-03-25 11:53:00

Louny (zuš, caj) Jedna z nejmladších částí Loun Zelené náměstí se stala tématem prací žáků z místní umělecké školy. Žáci studijního zaměření fotografie kreativně pracují s fotoaparátem, snaží se o originální zachycení prostoru. Jejich kolegové se zaměřením výtvarná tvorba zachycují náměstí dle skutečnosti, vymýšlí originální prvky, plastiky, kreslí náměstí jako ideální představu.


„Výtvarné pojednání Zeleného náměstí, ať už zachycením ve fotografii, nebo kresebným způsobem, nás vede ke vnímání prostoru jako místa, které poskytuje podmínky pro život. Člověk je nedílnou součástí tohoto prostoru, využívá jej, ať už jen jako míjející aktér k dostání se k bodu svého zájmu, nebo tento prostor využívá záměrně, odpočívá, relaxuje zde, nebo se sejde se svými přáteli,“ napsali vyučující z umělecké školy.

Žáci využili jedné z možností - navštívili místo individuálně, fotografovali, zaznamenávali, zhlédli připravený videomateriál, případně místo navštívili virtuálně na online hodině z pohodlí domova. I když se v současnosti na Zeleném náměstí nekonají žádné akce, žáci alespoň na dálku výtvarně pracují s tímto prostorem, vnímají architekturu, perspektivu, prostor jako místo na mapě, prostor jako celek větší urbanistické struktury.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video