Fotogalerie: Svátky jara si na Chomutovsku užili i v koronakrizi

Soňa Šímová 2021-04-08 07:19:00

REGION (soš) — Že je jaro definitivně tady, ohlašuje každoročně přílet čápů do Zaječic. Ti na zdejším betonovém sloupu hnízdí už více než třicet let.

První jarní dny přinesly teploty přes dvacet stupňů a vylákaly tak obyvatele Chomutova ven. Zejména stezka podél zooparku a Kamencového jezera se lidmi jen hemžila. První otužilci využili koupání v „Bandě”, rodiny s dětmi se zastavovaly u ohrad se zvířaty a pořádaly pikniky v trávě, zkrátka nepřišli ani cyklisté nebo in-line bruslaři.

Svátky jara se i letos nesly ve stínu koronakrize. Kdo propadal trudomyslnosti ze současných vládních opatření, mohl se přesvědčit, že i přes ně lze vymyslet příjemný program pro děti i dospělé. Touto cestou šli v horském areálu Lesná, kde na Velký pátek připravili pro děti hledání pokladu v podobě dvou stovek velikonočních balíčků v přírodě, na Bílou sobotu si zde každý mohl opéct buřta, nedělní Boží hod Velikonoční se nesl v duchu dobrodružné stezky zajíčka Matěje a dobroty mohly děti hledat i na Velikonoční pondělí. Výdejní okénko restaurace nabízelo velikonoční menu i mazance, beránky a tradiční chléb z šamotové pece. Přilehlá stavení nabídly i potěchu oka v podobě historické výzdoby. Jak si lidé užívali svátky jara na

Na Velikonoce se chystali také senioři Chomutově a Kadani. V nové volnočasové dílně chomutovského Domova pro seniory na Písečné, vyráběli klienti velikonoční výzdobu.

Procvičili si jemnou motoriku, zručnost, trpělivost i fantazii. V kavárničce pak napekli tradiční beránky a zajíčky. Krásného počasí si užili i klienti Domova pro seniory v Kadani. Využili ho nejen k procházkám, ale i přípravě na svátky jara. Tvořili velikonoční výzdobu a napekli beránky.

A Velikonoce si samozřejmě užily i děti, ať už koledou, nebo zdobením.

Foto: Redakce

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video