Praktická výuka v plném proudu

Redakce 2021-05-21 10:30:00

Na střední školu se vrátil život! Studenti oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje, ale také oboru Agropodnikání na Obchodní akademii a Střední odborné škole zemědělské a ekologické v Žatci se konečně pustili do praktického vyučování.

Studenti odborného zaměření Elektromechanik pro stroje a zařízení mohli pod vedením mistrů odborného výcviku realizovat potřebné praktické vyučování v areálu zemědělské školy od konce dubna. O učební obor je velký zájem, protože nabízí vyučení v oboru elektro a také vyhlášku 50. Šikovní žáci dostávají stipendium a také možnost pracovního uplatnění již během studia. V zimě byla také díky vedoucímu předmětové komise Alešovi Zimovi otevřena pro žáky nová elektrolaboratoř pro elektrická měření.

,,Letos budeme obnovovat praktické dílny. Jsme vlastně jediný učební obor technického zaměření v Žatci a poptávka po zaměstnancích v tomto oboru je trvale vysoká. Jsme rádi, že u učebních oborů byla možnost výuky částečně obnovena, ale výpadek je stále veliký,“ uvedl učitel odborného výcviku Miroslav Rubáček.

Od předminulého týdne běží praktické vyučování u oboru Agropodnikání na zemědělské sekci žatecké střední školy. Budoucí pracovníci v zemědělství a příbuzných službách se učili obsluhovat malou mechanizaci, konkrétně jízdu malotraktorem. Žákyně i žáci studující obor Agropodnikání z prvního ročníku si pod vedením učitele Václava Červenky vyzkoušeli po instruktáži a zacvičení praktickou jízdu, včetně slalomu a zajetí do garáže. Daný úkol splnili všichni, včetně děvčat.

Poslední dubnový týden navíc na Obchodní akademii a Střední odbornou školu zemědělskou a ekologickou Žatec a na Gymnázium Žatec zavítala vzácná návštěva z Ústí nad Labem, a to radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jindra Zalabáková.

,,Byla to jedna z plánovaných návštěv vedoucí odboru středních škol v našem kraji. Paní inženýrka Zalabáková vede oblast školství v Ústeckém kraji od podzimních voleb a v rámci své práce monitoruje střední školy i v našem regionu. Střední školy zde jsou zřizovány právě Ústeckým krajem, který jim výrazně pomáhá nejen zajistit samotný provoz školy, ale také metodicky naplňuje dlouhodobou strategii vzdělávání v našem regionu s cílem vyvážit oborovou skladbu školy a uspokojit pracovní poptávku zaměstnavatelů. To se v případě naší školy OA SOŠZE Žatec a i Gymnázia daří,“ sdělil ředitel žatecké obchodní a zemědělské školy Jiří Karas a doplnil: ,,Naše škola v současnosti připravuje žáky v oborech: Obchodní akademie, Ekonomické lyceum, Agropodnikání, Sociální činnost a Elektromechanik. Studenti si velmi dobře po absolvování školy hledají uplatnění. Ti, kteří studují Ekonomické lyceum a Gymnázium míří ve většině na vysoké školy. Paní radní odboru školství prošla obě školy a diskutovala s řediteli nad technickým vybavením škol a technickými problémy, které by zřizovatel pomohl vyřešit. Setkání proběhlo v milé atmosféře a rádi bychom paní radní touto cestou poděkovali za zájem a těšíme se na další setkání.“

Foto: OA a SOŠZE

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video