Galerie B. Rejta a GAML se otevřely návštěvníkům

Jarka Cibulková 2021-05-25 10:32:00

Ve stejný den, jen hodinu po sobě, letos přivítaly první návštěvníky obě lounské galerie výtvarného umění. Výstavy, které byly ve čtvrtek otevřeny spojuje symbol krajiny.

 V Galerii města Loun spatříte obrazy Evy a Radima Vejvodových s názvem Krajina - prostor pro barvu, v Galerii Benedikta Rejta v Lounech zase nese názve Krajina+. Je rozdělena do několika částí. Obrazy krajiny je nejrozsáhlejší část expozice a spatříte tu vybraná díla od malířů 19. století až po současnost. Následuje část Umění v krajině, která vznikla v návaznosti na průvodce „Současná umělecká díla v krajině”. Najdete tu zastoupení především autorů land artu a umění pro veřejný prostor. Krajinářskou architekturu, další část výstavy, zastupují mladí studenti architektury. Poslední část expozice, Historické fotografie krajiny, bude otevřena 24. června. 
„Stává se tradicí, že jarní či letní výstavy tady v Galerii města Loun věnujeme autorům, kteří se pravidelně zúčastňují Sýkorových Počedělic, ani letos tomu není jinak,” zahájil novou výstavu obrazů „Krajina - prostor pro barvu” kurátor galerie Vladimír Drápal. Svá barevná díla zde vystavují manželé Eva a Radim Vejvodových. Jejich tvorbu představil Jan Samec, ředitel Galerie umění Karlovy Vary. Oba používají jiné malířské techniky. Zatímco Eva uplatňuje olejomalbu, Radimovou doménou je akvarel. Výstavu si můžete prohlédnout od úterý do soboty od 14 do 18 hodin až do 25. července.

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video