Galerie B. Rejta a GAML se otevřely návštěvníkům

Jarka Cibulková 2021-05-25 10:32:00

Ve stejný den, jen hodinu po sobě, letos přivítaly první návštěvníky obě lounské galerie výtvarného umění. Výstavy, které byly ve čtvrtek otevřeny spojuje symbol krajiny.

 V Galerii města Loun spatříte obrazy Evy a Radima Vejvodových s názvem Krajina - prostor pro barvu, v Galerii Benedikta Rejta v Lounech zase nese názve Krajina+. Je rozdělena do několika částí. Obrazy krajiny je nejrozsáhlejší část expozice a spatříte tu vybraná díla od malířů 19. století až po současnost. Následuje část Umění v krajině, která vznikla v návaznosti na průvodce „Současná umělecká díla v krajině”. Najdete tu zastoupení především autorů land artu a umění pro veřejný prostor. Krajinářskou architekturu, další část výstavy, zastupují mladí studenti architektury. Poslední část expozice, Historické fotografie krajiny, bude otevřena 24. června. 
„Stává se tradicí, že jarní či letní výstavy tady v Galerii města Loun věnujeme autorům, kteří se pravidelně zúčastňují Sýkorových Počedělic, ani letos tomu není jinak,” zahájil novou výstavu obrazů „Krajina - prostor pro barvu” kurátor galerie Vladimír Drápal. Svá barevná díla zde vystavují manželé Eva a Radim Vejvodových. Jejich tvorbu představil Jan Samec, ředitel Galerie umění Karlovy Vary. Oba používají jiné malířské techniky. Zatímco Eva uplatňuje olejomalbu, Radimovou doménou je akvarel. Výstavu si můžete prohlédnout od úterý do soboty od 14 do 18 hodin až do 25. července.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video