Osmdesátý babybox v ČR se ve středu otevře v Lounech

Lucie Steklá 2021-06-29 10:26:42

Umístěn je na vrátnici společnosti Seko. Slavnostní otevření ,,bedýnky” se uskuteční 30. června

Louny (lus) ,,Bedýnka pro nechtěné děti“ je v Lounech umístěna na vrátnici lounské společnosti Seko Aerospace. Box do prostor vrátnice minulou středu nainstaloval Zdeněk Juřica s kolegy ze společnosti Montel Náměšť nad Oslavou, která instaluje a stará se o babyboxy po celé republice. Lounský babybox je osmdesátým v České republice. Slavnostní otevření babyboxu se uskuteční ve středu 30. června od 12 hodin.

Po několikaletém úsilí Ludvíka Hesse, duchovního otce ,,bedýnek”, zřídit babybox v jednom z posledních okresních měst České republiky do-sud bez bedýnky, pomáhající nechtěným lidským mláďatům, se podařilo domluvit instalaci babyboxu s ředitelem společnosti SEKO Aerospace Louny Tomášem Sedláčkem. ,,Rodinná firma si letos připomíná třicet let od založení Vlastimilem Sedláčkem. Jsem rád, že po letech marného snažení zřídit v okrese Louny babybox, se to podařilo,“ řekl Ludvík Hess, zakladatel boxů.

Babybox bude v provozu nepřetržitě a v případě nálezu odloženého děťátka ostraha přivolá záchranku. Box se otevře po zmáčknutí zeleného tlačítka, po vložení dítěte do bedýnky se dvířka zavřou. Po od-ložení dítěte se rozezní signál a instruuje obsluhu, aby šla box zkontrolovat. Veškeré dění v babyboxu je monitorováno, dění uvnitř snímá kamera. Systém současně automaticky rozešle informace včetně fotografie na zadané emailové adresy a SMS na určená telefonní čísla. Pro odložené dítě přijede zdravotní záchranná služba, která jej odveze do nejbližší porodnice, pro Louny se nabízí nemocnice v Mostě, Slaném či Kladně.

,,Já osobně se domnívám, že babyboxy by měly být navázány nejlépe na zdravotnické zařízení, které je schopno dítěti nabídnou okamžitou péči, případně vyšetření a další servis. Nedovedu si proto úplně dobře představit fungování na vrátnici nějakého podniku, ale předpokládám, že je zajištěna následná péče o umístěné dítě. Prozatím ale nemám více informací. Nicméně jsem přesvědčen, že babyboxy mají smysl a díky za každé takto zachráněné dítě,“ uvedl ke zřízení boxu senátor za Lounsko Ivo Trešl.

Moderní babyboxy jsou klimatizované a ventilované schránky, v níž je stálá teplota 28 stupňů Celsia. Systém boxu má vytápění i klimatizaci. I přesto, že je bedýnka opatřena několikanásobně jištěnou signalizací a má záložní zdroj energie, bude pravidelně kontrolována jeho funkčnost.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video