Cyklistka Parmová jede za reprezentační tým Tour de Feminin

Lucie Steklá 2021-07-09 09:51:02

Ve čtvrtek 8. července odstartoval cyklistický závod Tour de Feminin. Na cyklistky čekají čtyři etapy na severu Čech.

Etapový závod žen Tour de Feminin ve čtvrtek začal časovkou, kde startovala juniorka Bára Parmová (TJ Stadion Louny) za národní tým společně s Nikolou Noskovou, Terezou Neumanovou, Naďou Voráčovou, Gábinou Bártovou a Terezou Vaníčkovou. Celkem startuje 141 žen ( 17 z ČR ) a 24 týmů. 

Cyklistky jedou 8.7. časovku - Okruh Rumburské vzpoury v délce 12,6 km - - - Kr. Lípa – Doubice - Kr. Lípa

II. etapa se jede v pátek 9.7.  Národním parkem, silnice, trasa je dlouhá 102 km  - - - Krásná Lípa - Krásná Lípa

III. etapa v sobotu 10.7. Šluknovskou pahorkatinou, silnice , trasa 111 km - - - Rumburk - Rumburk

IV. etapa v neděli 11.7. Lužickými horami, silnice, trasa 115 km - - - Varnsdorf - Krásná Lípa

Celkem cyklistky ujedou 340,6 km. 


Výsledky jednotlivých etap najdete zde.

O Tour de Feminin: ,,Na počátku tradice etapového cyklistického závodu Tour de Feminin byla jednak moje vlastní sportovní kariéra a jednak letitá láska ke kolu," říká zakladatel a dnes již Čestný ředitel závodu Jiří Vích, který ke kolu přivedl i svou dceru, aktivní účastníci závodu.

80. léta byla v Československu ve znamení silné ženské cyklistiky. Na podporu jejího rozvoje dokonce oddíly, ve kterých byly zastoupeny ženské kategorie (od žákyň přes dorostenky až po ženy), měly povinnost zorganizovat alespoň jeden závod ročně pro tyto kategorie. Od této cyklistickým svazem předepsané povinnosti pak byl jen krůček k vypsání etapového závodu, jehož první ročník startoval v roce 1988. Závod se tehdy jel se třemi etapami, které bez větších změn daly základ jeho dnešní 5-etapové podobě.

Závod je zařazen od roku 1990 do seriálu Women Elite (kategorie 2.2.) mezinárodní organizací UCI.

Od roku 2005 se jede Tour de Feminin "O cenu Českého Švýcarska".

V roce 2020 došlo k předání závodu nové generaci organizátorů ze spolku Mandavan, která má letité zkušenosti z organizací menších sportovních akcí a tak je pro celý spolek Mandavan mezinárodní závod Tour de Feminin velkou výzvou do dalších let.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video