Na Rubínu v sobotu připomenou bitvu u Wogastisburgu. Dorazte!

Alla Želinská 2021-08-05 13:21:00

Rubín 631-2021. To je název akce, která se uskuteční na stejnojmenném vrchu u Podbořan v sobotu 7. srpna k příležitosti výročí 1390 let od bitvy u Wogastisburgu. Podle historiků a archeologů toto slovanské hradiště stávalo právě na vrchu Rubín.

Akci pořádá Město Podbořany spolu se spolkem Společenstvo pro památky Podbořanska a Skupinou historického šermu Vítkovci.

Zahájení proběhne ve 13 hodin. Pro návštěvníky bude připraven program zahrnující ukázky šermu, divadla či dobové hudby. Ve 14 a 16:30 proběhnou prohlídky hradiště vedené archeologem Vojtěchem Peksou.

Děti si budou moci kdykoliv mezi 14. a 16. hodinou projít Rubínskou stezku s úkoly, za které je čeká odměna. Dále si budou moci zastřílet z luku, či si vyrobit sádrový odlitek rubínské věže. Sokolník předvede všem zájemcům letové ukázky dravců a sov, bude se činit kejklíř a dojde i na dřevosochání. Doprovodný program pro děti zde budou mít i dobrovolní hasiči města Podbořan. Občerstvení bude na místě zajištěno. Dobrovolní hasiči budou zajišťovat dopravu z Dolánek pro ty, kteří by potřebovali pomoc s výstupem na vrch Rubín. Odjezdy kyvadlové dopravy od Růže a zpět 11, 11:30, 12, 12:30, 13, 13:30, z Rubínu 19, 19:30, 20 hodin. 

Kromě výstavby věže a repliky opevnění na Rubínu, kde se bude konat bitva u Wogastisburgu, došlo v těchto dnech k instalaci několika herních prvků na cyklostezce Podbořany - Dolánky. A tak nejen akce samotná, ale i cesta na ni slibuje skvělé zážitky.

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video