,,Devět vrstev duše“ aneb nová výstava obrazů

2021-08-19 10:30:00

Ve čtvrtek 5. srpna proběhla v Galerii Sladovna v Žatci vernisáž výstavy obrazů Radky Brůnové. Zahájení tohoto souboru moderního umění bylo kvůli všude hemžící se nemoci několikrát odloženo.

Vernisáž byla zahájena kratším rozhovorem, kdy se návštěvníci o Radce Brůnové, která k nám dorazila až z Hradce Králové, například dozvěděli, že vystudovala filozofickou a psychoterapeutickou fakultu a později také soukromou školu moderního umění. Zazněla zde samozřejmě otázka, která všechny zajímala: ,,Proč je výstava nazvána zrovna Devět vrstev duše?‘“, na což autorka obrazů odpověděla: ,,Já přímo nejsem autorem tohoto čísla, ale trvala jsem si na tom, že to jsou vrstvy, protože si myslím, že by duše mohla mít určité vrstvy ve smyslu směrem do hlubin. A u toho čísla jsem původně myslela, že to bude osm, ale kamarád mi do toho vkročil, že lepší je devět a tu devítku teď už beru jako takový symbol, je mi tak nějak příjemnější než jiné číslo.“

Poté došlo i na menší hudební vložku, kdy interpret Stanislav Stejskal zahrál na velice zajímavý nástroj didgeridoo, který působil exotickým, ale příjemným dojmem. Následně byl zpřístupněn vchod do další míst-nosti, kde se nacházela většina vystavených obrazů. Na vernisáži se samozřejmě nacházelo i klasické občerstvení v podobě chlebíčků, dortíků, vína či moštu.

Veškeré obrazy jsou vyjádřeny symboly a co se týče barev využitých na malbu těchto obrazů, jednalo se převážně o černou, bílou, zlatou a sem tam použitou červenou. Výstavu je možné si v galerii prohlédnout do 26. září.     

Adéla Maršíčková
(studentka Gymnázia Žatec)

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video