Lounské náměstí ožilo Food festivalem, pivobraním i Déja Vu Festem

Lucie Steklá 2021-08-18 22:40:00

Jídla ze všech koutů světa, sladké i slané, ale i kvalitní pivo či drinky nebo ovoce. To vše nabídl minulou sobotu Lounský food festival, které po celý den probíhal na Mírovém náměstí v Lounech. Náměstím se linuly vůně burgrů, jamajské kuchyně i sladkých vaflí, k dobré pohodě přálo také letní počasí.

Na snímku Clyde’s Jamaican Kitchen, která do Loun přivezla autentickou jamajskou kuchyň plnou koření a pohody do Česka. Ochu-tnat jste mohli Jamajské masové taštičky, Jamaske Jerk kuře nebo Jamajské Curry s rýží, osvěžit se lehce pálivým Jamaican Ginger beer. Stovky návštěvníků festivalu mohly ochutnat kromě jamajské kuchyně třeba tuniskou, indonéskou či thajskou. Pro děti nechyběl skákací hrad i stánek se zmrzlinou. A že k domluvě není úplně potřeba znát cizí jazyk, potvrzuje náš snímek. Že je objednávka v pořádku potvrzuje ,,palec nahoru” zákazníka, to jak Spider-Man tvoří své sítě, zase gesto prodejce jamajského stánku. Pro vysvětlenou, chlapec na snímku má na obličeji akčního hrdinu namalovaného. S průběhem akce byli návštěvníci spokojeni, pochvalovali si především to, že oproti loňskému ročníku byly stánky dobře zásobeny a své produkty prodávaly po celý den. Jiní naopak kritizují společné den konání s farmářskými trhy i málo prostoru pro stánky.

Živo bylo na lounském náměstí i následující sobotu. Od třetí hodiny odpolední se tam konalo Letní lounské pivobraní. Pivo ZLoun společně s Minipivovarem Domov a Rodinným pivovarem Zichovec zve na hudební večer pod heslem ,,Louny pro Louňáky“. Návštěvníkům zahrají převážně lounské kapely: Blues6, A Bag Of Potatoes, Flower Cover nebo Tarabanka, hostem bude legendární Znouzecnost. Vedle piva a nealkoholických nápojů budete moci ochutnat i speciality lounské gastronomie. 

Minulý víkend se na náměstí konal festival kapel Déja Vu Fest, na němž zahráli interpreti: Jan Bendig Official Site, Sebastian, Voxel (Václav Lebeda), DJ Roxtar, Support Lesbiens.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video