Chmelaři vstupují do sklizně s novými technologiemi ze Žatce

Redakce 2021-08-25 11:11:02

Závod Mechanizace podniku CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec dodal pěstitelům chmele pro nadcházející sklizeň chmele v roce 2021 nové technologie pro česání chmele i vybavení sušáren chmele.

Nové technologie putovaly v uplynulých měsících ze Žatce do všech tří chmelařských oblastí v České republice. Nové česací stroje budou letos využívat pěstitelé například ve chmelařských obcích Blíževedly, Tuchořice, Dolní Újezd, Polepských Blatech a do příští sklizně je již připravena také linka v Lenešicích. Velké modernizace v oblasti sušení proběhly tento rok v Chrášťanech u Rakovníka nebo Březně u Loun. V minulém roce bylo dobudováno velké chmelařské středisko včetně nové sušárny v Kounově a od roku 2018 je největší nová tuzemská česací linka také v Libočanech u Žatce.

Závod Mechanizace v Žatci je jedním z pouze čtyř výrobců specializované technologie pro česání chmele ve světě. V Žatci probíhá již několik desetiletí pod vedením vedoucího závodu ing. Jana Podsedníka vývoj nových technologií jak pro česání, tak pro sušení chmele. Vedle nových technologií poskytuje družstvo pěstitelům náhradní díly na všechny druhy chmelařských technologií a po celou sklizeň chmele poskytuje servis v případě poruch zařízení. Základním kritériem je zachování vysoké kvality českého chmele.

Nová technologická řešení, která přinesl závod Mechanizace, jsou využívána především pěstiteli v České republice, ale v posledních dekádách proběhla již velká řada dodávek také do zahraničí. Technologie vyrobené v Žatci si v posledních letech přijeli prohlédnout například pěstitelé z Německa, Velké Británie, Francie a v posledním týdnu také ze Slovinska.

Další rozvoj závodu závisí však na personálních kapacitách a závod Mechanizace má zájem o doplnění pracovníků na pozicích strojních zámečníků, obráběče kovů nebo operátora CNC soustruhu. Pro zaměstnance družstva je také nabízen široký balíček benefitů zahrnující například příspěvek na dopravu, penzijní připojištění, závodní stravování nebo možnost využití podnikového nově zrekonstruovaného rekreačního objektu v Horní Halži u Klínovce.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video