Proočkovanost na Lounsku? Více než polovina populace

Lucie Steklá 2021-09-09 12:09:00

Více než padesát procent obyvatel Lounska je naočkováno alespoň jednou dávkou vakcíny proti Covid-19.

Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) rozeslal zákonodárcům a dalším vybraným skupinám lidí podrobné údaje o tom, jak postupuje vakcinace na úrovni jednotlivých obcí. Tak jako mnohá jiná data, která ÚZIS spravuje, ani tato nebyla určena veřejnosti. Portálu Seznam Zprávy se podařilo sestavit sérii jedinečných map, podle kterých lze zjistit, jak jsou na tom lidé v jednotlivých obcích, okresech a krajích s proočkovaností proti Covid-19.

Kdo nechtěl očkování podstoupit kvůli nutné rezervaci a vyčkávání na termín, může od minulého týdne v našem kraji, a nyní i okrese, využít možnost očkování bez nutnosti registrace. To nabízí nově také Žatec.

Poslední údaje ze statistik ÚZIS portál zveřejnil v pondělí 9. srpna. Nabízejí detailní pohled na průběh očkování proti koronaviru na úrovni obcí s rozšířenou působností.

Podle mapy je na Lounsku, které má necelých čtyřicet tři a půl tisíce obyvatel, k druhému srpnovému týdnu, naočkováno minimálně jednou dávkou vakcíny více než polovina populace, konkrétně 22 749 osob. Nejvíce očkovaných je v kategorii obyvatel ve věku od 70 do 79 let, v níž má plné očkování osmdesát procent lidí, zbylých dvacet procent očkováno není. Jen o tři procenta méně evidují zdravotníci očkovaných u obyvatel ve věku 80 let a výše, podobně si vede kategorie obyvatel Lounska od 60 do 69 let, kde je očkováno 73 procent občanů. Plně naočkováno je také šedesát procent populace Lounska ve věku od čtyřiceti do 49 let, necelých sedmdesát procent je očkovaných padesátníků. Data UZIS ukazují, že čím mladší obyvatelstvo, tím nižší počet ukončených očkování. Obyvatelé Lounska od plnoletosti do devětatřiceti let jsou alespoň jednou dávkou proočkováni zhruba z poloviny své populace, více než polovina z nich má již také vakcinaci ukončenou. Data ukazují, že očkování podstupují také děti od dvanácti let, kterým je očkování umožněno.

Podobná čísla ukazují statistiky ÚZIS ze Žatecka, kde je naočkováno minimálně jednou dávkou 52,7 procenta populace, tedy 14 373 obyvatel. Nejvyšší proočkovanost mají také občané věkových kategorií od sedmdesáti let a starší. Na Žatecku žije bezmála 27 300 obyvatel. O trochu lépe si vede Podbořansko, kde má z patnácti a půl tisíce žijících občanů minimálně první dávku 54,1 procenta populace a stejně jako na Lounsku a Žatecku má ukončené očkování nejvíce obyvatel starších sedmdesáti let.

Podíváme-li se na data za celý kraj, je necelých dvaapadesát procent z 817 tisíc obyvatel naočkováno první dávkou, ohrožené skupiny seniorů mají ukončené očkování z osmdesáti procent.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video