Město Žatec přivítalo své nejmladší občánky

Hedvika Mašková 2021-09-10 11:31:00

Covid uplynulý rok hodil vidle do velkého množství plánovaných akcí. Jednou z nich byl tradiční společenský obřad, vítání nových občánků města. Žatecká radnice tak stále ještě pokračuje ve vítání občánků, kteří přišli na svět v minulém roce. V obřadní síni se předminulou i minulou sobotu sešli další z nich. Slavnostní obřad vedl místostarosta města Radim Laibl za účasti matrikářky Drahuše Laiblové a klavírního doprovodu Zdeňka Kohouta.

,,Vážení občané a milí hosté, přicházíte k nám do obřadní síně, abych vám za Město Žatec, ale i sám za sebe, vyjádřil upřímnou radost z narození vašeho potomka. Vy ho přijímáte do své rodiny jako nového člena, my ho přijímáme do našeho města jako nového občánka. Máte v náručí nového človíčka, dali jste mu život a vzali jste na sebe odpovědnost za to, jaký člověk z něho bude. Vy, rodiče budete svému dítěti ve všem prvním vzorem a příkladem. Dítě bude opakovat vaše slova a napodobovat vaše činy, proto se snažte, aby v hřejivém prostředí rodiny silou lásky a obětavosti vzkvétaly všechny dobré vlastnosti i ve vašem dítěti. V rodině začnete své dítě vychovávat a učit, je to nezbytné. Vždyť život se tak rychle vyvíjí a mění, že již od dětství je třeba být na život připravený. Až začne chodit do školy, budou pokračovat v jeho výchově s vámi také učitelé, avšak bez vašeho příkladu by snaha společnosti byla málo úspěšná. Důležitou roli budou hrát také babičky a dědečkové a také ostatní vaši blízcí. Odměnou vám bude to, že vaše dítě na svůj domov nikdy nezapomene. Nezapomene na laskavá slova maminky a na pomocnou ruku tatínka. Mnohé je v lidském životě pomíjivé, ale dobře vychované děti, to jsou hodnoty trvalé,“ pro-nesl několik vlídných slov k přítomným rodičům a příbuzným Radim Laibl a nezapomněl poblahopřát: ,,Přeji celé vaší rodině, abyste příští dny prožívali ve zdraví, radosti a plné pohodě.“

Rodiče pak od města dostali věcné dary pro děti, knížku o zvířátkách a dřevěnou skládačku, a maminky také květinu. Nechyběl ani zápis do pamětní knihy města.

Další tradiční vítání občánků se bude konat v sobotu 23. října.

Fotogalerie z vítání občánků ZDE.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video