Město Žatec přivítalo své nejmladší občánky

Hedvika Mašková 2021-09-10 11:31:00

Covid uplynulý rok hodil vidle do velkého množství plánovaných akcí. Jednou z nich byl tradiční společenský obřad, vítání nových občánků města. Žatecká radnice tak stále ještě pokračuje ve vítání občánků, kteří přišli na svět v minulém roce. V obřadní síni se předminulou i minulou sobotu sešli další z nich. Slavnostní obřad vedl místostarosta města Radim Laibl za účasti matrikářky Drahuše Laiblové a klavírního doprovodu Zdeňka Kohouta.

,,Vážení občané a milí hosté, přicházíte k nám do obřadní síně, abych vám za Město Žatec, ale i sám za sebe, vyjádřil upřímnou radost z narození vašeho potomka. Vy ho přijímáte do své rodiny jako nového člena, my ho přijímáme do našeho města jako nového občánka. Máte v náručí nového človíčka, dali jste mu život a vzali jste na sebe odpovědnost za to, jaký člověk z něho bude. Vy, rodiče budete svému dítěti ve všem prvním vzorem a příkladem. Dítě bude opakovat vaše slova a napodobovat vaše činy, proto se snažte, aby v hřejivém prostředí rodiny silou lásky a obětavosti vzkvétaly všechny dobré vlastnosti i ve vašem dítěti. V rodině začnete své dítě vychovávat a učit, je to nezbytné. Vždyť život se tak rychle vyvíjí a mění, že již od dětství je třeba být na život připravený. Až začne chodit do školy, budou pokračovat v jeho výchově s vámi také učitelé, avšak bez vašeho příkladu by snaha společnosti byla málo úspěšná. Důležitou roli budou hrát také babičky a dědečkové a také ostatní vaši blízcí. Odměnou vám bude to, že vaše dítě na svůj domov nikdy nezapomene. Nezapomene na laskavá slova maminky a na pomocnou ruku tatínka. Mnohé je v lidském životě pomíjivé, ale dobře vychované děti, to jsou hodnoty trvalé,“ pro-nesl několik vlídných slov k přítomným rodičům a příbuzným Radim Laibl a nezapomněl poblahopřát: ,,Přeji celé vaší rodině, abyste příští dny prožívali ve zdraví, radosti a plné pohodě.“

Rodiče pak od města dostali věcné dary pro děti, knížku o zvířátkách a dřevěnou skládačku, a maminky také květinu. Nechyběl ani zápis do pamětní knihy města.

Další tradiční vítání občánků se bude konat v sobotu 23. října.

Fotogalerie z vítání občánků ZDE.

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video