Město Žatec přivítalo své nejmladší občánky

Hedvika Mašková 2021-09-10 11:31:00

Covid uplynulý rok hodil vidle do velkého množství plánovaných akcí. Jednou z nich byl tradiční společenský obřad, vítání nových občánků města. Žatecká radnice tak stále ještě pokračuje ve vítání občánků, kteří přišli na svět v minulém roce. V obřadní síni se předminulou i minulou sobotu sešli další z nich. Slavnostní obřad vedl místostarosta města Radim Laibl za účasti matrikářky Drahuše Laiblové a klavírního doprovodu Zdeňka Kohouta.

,,Vážení občané a milí hosté, přicházíte k nám do obřadní síně, abych vám za Město Žatec, ale i sám za sebe, vyjádřil upřímnou radost z narození vašeho potomka. Vy ho přijímáte do své rodiny jako nového člena, my ho přijímáme do našeho města jako nového občánka. Máte v náručí nového človíčka, dali jste mu život a vzali jste na sebe odpovědnost za to, jaký člověk z něho bude. Vy, rodiče budete svému dítěti ve všem prvním vzorem a příkladem. Dítě bude opakovat vaše slova a napodobovat vaše činy, proto se snažte, aby v hřejivém prostředí rodiny silou lásky a obětavosti vzkvétaly všechny dobré vlastnosti i ve vašem dítěti. V rodině začnete své dítě vychovávat a učit, je to nezbytné. Vždyť život se tak rychle vyvíjí a mění, že již od dětství je třeba být na život připravený. Až začne chodit do školy, budou pokračovat v jeho výchově s vámi také učitelé, avšak bez vašeho příkladu by snaha společnosti byla málo úspěšná. Důležitou roli budou hrát také babičky a dědečkové a také ostatní vaši blízcí. Odměnou vám bude to, že vaše dítě na svůj domov nikdy nezapomene. Nezapomene na laskavá slova maminky a na pomocnou ruku tatínka. Mnohé je v lidském životě pomíjivé, ale dobře vychované děti, to jsou hodnoty trvalé,“ pro-nesl několik vlídných slov k přítomným rodičům a příbuzným Radim Laibl a nezapomněl poblahopřát: ,,Přeji celé vaší rodině, abyste příští dny prožívali ve zdraví, radosti a plné pohodě.“

Rodiče pak od města dostali věcné dary pro děti, knížku o zvířátkách a dřevěnou skládačku, a maminky také květinu. Nechyběl ani zápis do pamětní knihy města.

Další tradiční vítání občánků se bude konat v sobotu 23. října.

Fotogalerie z vítání občánků ZDE.

Komentáře

Nabídky práce

OBSLUHA STROJŮ - SCHRAG ÚDLICE

Skupina SCHRAG je specialistou pro komplexní řešení lehkých kovových konstrukcí pro střechy a fasády a pro svůj závod v Údlicích hledá OBSLUHU STROJŮ (ohraňovací lisy, tabulové nůžky a další stroje pro zpracování plechu. Svým zaměstnancům nabízí nad rámec běžné mzdy: mimořádné odměny, benefiry, další vzdělávání, perspektivu a podíl na rozvoji.
Tel.: 474638935
WWW: https://schrag.cz/
E-mail: info@schrag.cz


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Městské koupaliště Podbořany láká velké i malé

Skoky do vody - poslední červencový den 2021 :-)

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video