Vyhlídka u makaků v zooparku už je přístupná

Redakce 2021-09-11 18:54:05

CHOMUTOV (tz) — Jedna z nejoblíbenějších atrakcí v chomutovském zooparku je opět přístupná. Díky kompletně zrekonstruované vyhlídce včetně visutých lávek mohou návštěvníci znovu sledovat dovádivé makaky přímo uprostřed jejich výběhu.

Původní vyhlídku museli dělníci rozebrat, byla totiž ve špatném technickém stavu. Na jejím místě vyrostla nová a pevnější dřevostavba, která respektuje původní myšlenku i vzhled. „Dvě visuté lávky jsou stejně jako ty původní ze dřeva a provazů, vyhlídkové věže máme nově dvě namísto původní jedné. Jedna má stříšku, druhá je nekrytá,“ dodává podrobnosti k nově otevřené atrakci ředitelka Zooparku Chomutov Věra Fryčová.

Lávky jsou na první pohled stabilnější než ty původní, pochozí lávka není z kulatin, ale prken. Také provazová síť na místě zábradlí působí bezpečněji a je hustější. Kmeny, ze kterých je stavba sestavena, jsou navíc ozdobeny jednoduchými domorodými motivy. Celá stavba vyšla na necelé dva miliony korun, zoopark ji financoval z investičního příspěvku od města.

Oblíbená vyhlídka bylo nepřístupná zhruba rok. Stavbu protáhly opožděné dodávky materiálu a komplikace spojené s protiepidemickými opatřeními. „Mrzelo nás, že jsme kvůli tomu propásli letošní hlavní sezonu,“ přitakává Fryčová, ale jedním dechem dodává, že teď už se zase všichni těší. „Máme radost, že se návštěvníci zase dostanou do bližšího kontaktu s našimi opičáky a užijí si jejich skotačení ve větvích.“

Makak magot je jediný primát, který se vyskytuje v Evropě, konkrétně na Gibraltaru. V zooparku chovají tyto kočkodanovité opičky od roku 1983, tehdy dostal tři darem ze zoologické zahrady v Maroku. Dnes je ve výběhu k vidění skupina pěti makaků.

Další srpnovou novinkou, která obohatila areál zooparku, je čtrnáct nových rozcestníků. Nové směrovky jsou jednoduché, kovové, černé s bílými nápisy. Celkem už jich je po areálu sedmnáct. „Respektují náš nový vizuál a odkazují návštěvníky nejen k občerstvení, dětským atrakcím nebo východům, ale hlavně k výběhům a expozicím konkrétních zvířat. K pandám, charzám, rosomákům, medvědům, dravcům a dalším a dalším,“ doplňuje ředitelka. Původní dřevěné rozcestníky už byly ve špatném stavu a často dokonce nečitelné.

Hlavní sezona zooparku s rozšířenou otevírací dobou pokračuje ještě celé září, jen zoovláček Amálka a Safari Expres už budou jezdit pouze o víkendech. „Věříme, že bude ještě spousta příležitostí zoopark navštívit a nové atrakce si užít,“ uzavírá ohlédnutí za hlavními srpnovými novinkami ředitelka Věra Fryčová.

Foto: hh

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

OBSLUHA STROJŮ - SCHRAG ÚDLICE

Skupina SCHRAG je specialistou pro komplexní řešení lehkých kovových konstrukcí pro střechy a fasády a pro svůj závod v Údlicích hledá OBSLUHU STROJŮ (ohraňovací lisy, tabulové nůžky a další stroje pro zpracování plechu. Svým zaměstnancům nabízí nad rámec běžné mzdy: mimořádné odměny, benefiry, další vzdělávání, perspektivu a podíl na rozvoji.
Tel.: 474638935
WWW: https://schrag.cz/
E-mail: info@schrag.cz


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Městské koupaliště Podbořany láká velké i malé

Skoky do vody - poslední červencový den 2021 :-)

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video