Módní přehlídka v Jiráskově mlýně

Lucie Steklá 2021-09-19 22:39:57

Přehlídka historických kostýmů a doplňků se uskutečnila ve dvoře Jiráskova mlýna v Lounech.

Připravily ji dámy z Šatníku paní mlynářky Koštice. ,,Je to moje srdeční místo, dříve jsem tu pracovala,“ řekla o mlýně předsedkyně spolku Irena Hellerová s díky panu Miroslavu Jiráskovi, který umožnil akci uspořádat. Během přehlídky dámy přítomným předvedly několik modelů šatů, které doplnily klobouky, kabelky i rukavice. „V podstatě všechny věci mají příběh, ale klobouky zrovna ne, až na některé svatební mých příbuzných. Šaty budou hlavně odpolední, na vycházku, v podstatě jednoduché, právě na nich chceme ukázat širokou škálu možností doplňků. A hlavně, jsou to originály dané doby, žádné novodobé kostýmy, jak si leckdo myslí,“ přiblížila textilní skvosty z třicátých a čtyřicátých let dvacátého století, které byly k vidění I. Hellerová. Po přehlídce si mohli zájemci prohlédnout malou výstavku klobouků, šatů a hlavně dobového tisku z první republiky v prostorách mlýna. Následovala prohlídka, dnes již nefunkční, balírny, kterou krátkým povídáním doprovodil majitel mlýna M. Jirásek. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video