Výzva Do práce láká k aktivní dopravě

Lucie Steklá 2021-09-21 15:40:00

Je tu zářijová výzva! Do té květnové se na Lounsku zapojilo 115 účastníků.

Louny (lus) Osmadvacet týmů na sklonku jara najíždělo kilometry na kole cestou do práce a zpět domů. Cílem výzvy je více pohybu, radosti ze života, méně emisí a po-moc rozvoji infrastruktury pro kola i pěší. Na Lounsku se do květnové výzvy Do práce na kolo aktivně zapojilo 115 účastníků, kteří dohromady na kole ujeli 32 144 kilometrů. Další aktivní účastníci výzvy pěšmo či poklusem nasbírali 6 029 kilometrů. Průměrně lidé, kteří se do výzvy Do práce zapojili, za květen najezdili/nachodili 332 kilometrů. Vyhlašování a odměnění účastníků z Lounska se uskutečnilo na Červeňáku.

Výzvu dopravovat se do práce vlastní silou letos přijalo v celé zemi nejvíce lidí v historii: už 22 114 lidí z 2 102 zapojených organizací a firem a také z 9 213 týmů. Vzrostl také průměrný počet zapojených lidí v týmech.

V rámci lounské sekce se účastnily týmy z následujících měst a organizací: Základní škola Školní Louny, AGC Flat Glass Czech, Aisan Industry Czech, CykloMoLi, Česká spořitelna, ČSOB, Eintopf, Feintool System Parts Most, Ishimitsu Manufacturing Czech, Janov, Katastrální úřad pro Ústecký kraj, Koito Czech, Mateřská škola Bělehradská, Město Louny, Městský úřad Žatec, Michal Hajný, NET4GAS, Omexom GA Energo, PLDD Louny, SEKO Aerospace, Generali, Solar Turbines, T-Mobile Czech a Zahrádkář.

Organizátoři lounské výzvy odměnili členy třech vylosovaných týmů s pravidelností účasti nad šestašedesát procent. Byly to týmy Vlčáci z organizace SEKO Aerospace, Ai-sanky8 ze společnosti Aisan Industry Czech a Louňáci z organizace Omexom GA Energo. Nejvíce zelených kilometrů v součtu kola a chůze nasbíral Michal Hajný ,,Hajňas“ z týmu HELLFISH (3,854 km), druhý se umístil ,,Bundis“ z týmu HELLFISH, třetí David Rollinger z týmu Aisan Racing Team Aisan Industry Czech. Nejpilnější ženou květnové výzvy se stala celkově desátá ,,Zobajs“ z týmu Westprint.cz s počtem 959 kilometrů. Zelených kilometrů v běhu a chůzi nejvíce našlapala ,,LuckyKat“ z týmu AisanBLR Aisan Industry Czech (464,6 km), druhá se umístila ,,Zuzlinkaa“ z týmu HELLFISH, třetí místo patřilo Janu Kosinovi z týmu Aisan1 Aisan Industry Czech.

,,Tématem jedenáctého ročníku byly ženy - cyklistky, chodkyně a běžkyně. Právě ony se často městského provozu velmi obávají a musí v sobě nalézt více odvahy než ,,neohrožení muži na šlapacích strojích”. Všechny odvážné ženy jsme proto letos chtěli aspoň symbolicky podpořit a poděkovat jim,“ uvedli organizátoři republikové výzvy.

Kdo zmeškal účast ve výzvě květnové, může se zapojit do další výzvy, která už klepe na dveře. Zářijová výzva, která je plánována na 13. až 26. září, nabídne účastníkům novou aplikaci Do práce na kole. Tu vyvíjí cyklonadšenci z Ackee, agentury pro vývoj mobilních aplikací. ,,Aplikace umožňuje jednoduchý a pohodlný zápis tras v rámci Do práce na kole, ale taky mnohem lepší hecování v týmu i společnosti – ukáže vám totiž průběžné výsledky vašich souputníků i rivalů. S appkou nezapomenete nejen na zapisování cest, ani na doprovodné akce v zapojených městech. Tak ještě jednou díky a na viděnou zase po prázdninách!“ zvou na kolo pořadatelé.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Příslušník Policie ČR

Staňte se příslušníkem Policie ČR. Náborový příspěvek 110 000,- Kč, po roce 31 890,- Kč jistý služební příjem. Požadavky: občanství ČR, věk 18 let, SŠ s maturitou, fyzická, zdravotní a osobní způsobilost, bezúhonnost, bez stranické příslušnosti.
Tel.: 974 421 751
E-mail: krpu.nabor@pcr.cz


VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video
2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video