Strupčice čekají v sobotu Slavnosti česneku s poutí. Plánují i obří investice

2021-09-24 08:03:00

STRUPČICE — Tuto sobotu 25. září se ve Strupčicích bude konat již druhý ročník Slavností česneku a Svatováclavská pouť. Starosty obce Luďka Pěnkavy jsem se zeptala nejen na chystanou akci, ale také na to, jak se v obci daří sportu a jaké chystá investice do budoucna.

Pořádáte druhý ročník Slavností česneku a Svatováclavské poutě. Znamená to, že se slavnost osvědčila? Co nového na ní návštěvníci najdou? A na co všechno se mohou těšit?

Ano, slavnost se osvědčila. Minule k nám zavítalo odhadem 5 tisíc lidí a všichni místní výrazně ocenili, že se úroveň naší poutě díky spojení se slav-nostmi česneku mnohonásobně zvýšila.

Loni slavnost neproběhla a oprotité v předchozím roce nedojde k žádným zásadním změnám. Výstavu živých vojáků v historických kostýmech nahradí vojáci s modely velikost 1:6, vystoupí také jiní umělci. Letos konkrétně Martin Maxa a Pavel Callta.

Jinak je vše v podstatě podobné: pouťové atrakce, stánkový prodej, občerstvení, večerní diskotéka. Proč měnit něco, co se minule osvědčilo?

Loňský rok moc nepřál sportovním klubům. Vy jste obec, která zaštiťuje několik sportů. Zaznamenali jste nějaký odliv sportovců, nebo jste vše ustáli?

Uzavření sportovišť pro děti považuji osobně za největší nesmysl, který byl během pandemie vyhlášen. Florbal a házená mají úbytek dětí, fotbal a stolní tenis fungují bez dalších problémů i po covidové pauze, tady se podařilo drtivou většinu dětí u sportu udržet a konkrétně u fotbalu jich je ještě více než vloni.

Co se v obci chystá v nejbližších měsících, ať už jde o investice, tak o kulturu, či sport?

Největší kulturní akci máme chystané slavnosti, během podzimu se ještě dočkáme další drobných akcí, jako je drakiáda, halloween pro děti, martinská zábava, mikulášská.

Sportovci hrají své soutěže, tam to zatím naštěstí běží.

A co se týče investic, tak ještě dlouho potrvá oprava kostela, do konce roku by měly být zasíťované pozemky pro výstavbu rodinných domů (mimochodem jsou již prodané) a teď v září začala největší investiční akce v dějinách obce a to rekonstrukce objektu bývalých jatek na objekt k podnikání v celkové hodnotě téměř 40 miliónů, samozřejmě s velkou dotací státu.

Děkuji za rozhovor.

Soňa ŠÍMOVÁ

Minulý týden proběhly slavnosti cibule v Račeticích. Prohlédněte si fotogalerii zde.

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Želeč 2022: Svatojánská pouť a Buty

No tak co, tak co, tak co... Vždycky si přál, až bude popel i s kytarou, hou, vodou ať plavou, jen žádný hotel s křížkem nad hlavou...

Přehrát video
Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video