Volby 2021: Na Chomutovsku vyhrálo ANO, ČSSD a KSČM propadly

Tomáš Skřipský 2021-10-09 18:46:00

CHOMUTOVSKO/ÚSTECKÝ KRAJ (tos) – Rudý sever? Bašta komunismu? Tato dříve běžná označení, používaná pro náš kraj, od právě skončených parlamentních voleb neplatí. Poprvé v novodobé historii – podobně jako ve zbytku republiky – v Ústeckém kraji dvě tradiční levicové strany KSČM a ČSSD nepřekonaly pětiprocentní hranici voličské přízně, potřebnou pro vstup do sněmovny.

Na rozdíl od většiny ČR se však v našem kraji přesvědčivým vítězem voleb stalo hnutí ANO před koalicí SPOLU. Na Chomutovsku ANO získalo 37,2 procenta hlasů, dvakrát tolik, než v pořadí druhá trojkoalice SPOLU (18,6 %). Na třetí příčce skončilo hnutí SPD (12,8 %). Posledním subjektem, který požadovaný pětiprocentní limit překonal, je další koalice – Piráti a Starostové – s 11,5 procenty hlasů. Volební účast v našem okrese byla 54,7 procenta, hlasovalo 52 743 z 96 360 zapsaných voličů.

Letošní výsledky se dramaticky liší od výsledků minulých voleb v roce 2017, kdy se do sněmovny dostalo celkem šest subjektů. Na Chomutovsku tehdy suverénně vyhrálo ANO s 39,1 procenty hlasů, druhé skončilo hnutí SPD (13,4 %), třetí KSČM (10,2 %), čtvrtá ODS (8,9 %), pátí Piráti (7,8 %) a šestá ČSSD (6,7 %). Volební účast byla nižší než letos, dosáhla 49,3 procenta.

Podrobné volební výsledky ve všech městech a obcích našeho okresu najdete v Nástupu č. 41, který vychází ve středu 13. října.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video