Letecké muzeum v Bezděkově se ještě jednou otevře veřejnosti

Lucie Steklá 2021-10-21 14:39:00

V letošním roce mají zájemci o leteckou historii již jen jednu možnost muzeum navštívit. Poslední den otevřených dveří se uskuteční v sobotu 30. října od 10 hodin.

Úžasné muzeum, úžasní provozovatelé, to je letecké muzeum Korea - Merkur v Bezděkově u Žatce. Toto soukromé muzeum bylo otevřeno v roce 2020 a nachází se asi kilometr od žateckého 41. mechanizovaného praporu. Muzejní expozice mapuje celou historii letiště od druhé světové války až po rok 1993, kdy bylo letiště definitivně zrušeno.
Na návštěvníky čeká opravdu velké množství exponátů, kromě uniforem, odznaků, modelů a dalších leteckých artefaktů, jsou výraznou součástí expozice osobní příběhy konkrétních osobností ze světa letectví. Tedy především těch spojených se zaniklým letištěm. Nahlédnout zde můžete do skutečných letounů a prožijete třeba jenom na krátký okamžik některé pocity pilotů v jejich stíhačkách, to v případě, že usednete do trenažéru. Nejen provozovatelé se už těší i na největší exponát, kterým bude nadzvuková stíhačka MiG-21. Pro všechny nadšence patří skutečně velké poděkování za jejich dobrovolnou činnost a osobní výklad. Otevřeno je každou první sobotu v měsíci. Na snímku Adélka Peikerová, která vyzkoušela nejen trenažer, ale i kabinu letounu Albatros.
V letošním roce mají zájemci o leteckou historii již jen jednu možnost muzeum navštívit. Poslední den otevřených dveří se uskuteční v sobotu 30. října od 10 hodin. ,,Pak již nezbude nic jiného, než počkat na další rok. Tedy, pokud máte zájem, navštivte nás, mimořádně otevíráme pro stále pokračující objednávky a umožnění návštěvy,“ vzkazují z leteckého muzea.
Pro milovníky letectví a historie se chystá další překvapení. V rámci křtu knihy Obsluhoval som MiG-y, jejímž kmotrem bude Václav Wendy Vašek, proběhne v muzeu autogramiáda slovenského autora knihy Vladimíra Koláčka. Další informace k připravované akci pořadatelé zveřejní na svém webu a facebookové profilu.Foto: Ladislav Bába

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video