U hřiště v Nečichách vysadili dvanáct stromků

Lucie Steklá 2021-11-24 13:37:25

Javory, jeřáby a lípy vysadili obyvatelé Nečich ve své obci. Dvanáct nových společně vysadili v prostoru sportovního a dětského hřiště.

Na sázení stromků se v sobotní ranní podzimní mlze podílely celé rodiny, ruku k dílu připojili tatínkové, maminky i děti, které si výsadbu užily. Připraven pro ně byl také skákací hrad, dlabání dýní i opékání buřtů. ,,Veřejnost zajistí výsadbu stromů, od hloubení jam pro stromy, vlastní výsadbu, doplnění substrátu a hnojiva, sazení kůlů ke stromům včetně uvázání, montáž zavlažovacích vaků a jejich naplnění vodou,“ uvedla lounská radnice, pod níž Nečichy spadají. Obyvatelé Nečich musí v následujících letech o nové stromky pečovat, pravidelně je zalévat, kontrolovat úvazy i zajistit odplevelení stromových mís. Výsadba stro-mů proběhla v rámci grantového řízení Stromy 2021 Nadace ČEZ, který podporujeme výsad-bu stromů, zejména ve městech, obcích a v jejich blízkém okolí. Vznikají nové aleje, protihlukové a protiprašné stěny, větrolamy, skupinové výsadby přináší stín a zeleň na veřejná místa. Nadace přispěla částkou bezmála 85 tisíc korun, která pokryla veškeré náklady. Grantové řízení Stromy je zaměřeno na zlepšení životního prostředí pomocí podpory výsadby stromů. Fotogalerie na www.ohremedia.cz. Text, foto: Lucie Steklá

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video