Více zeleně pro areál Aeroklubu

Lucie Steklá 2021-12-12 21:51:02

Aeroklub Raná si příští rok bude připomínat devadesát let od zahájení létání na Rané. ,,Snažíme se pečovat o svůj areálů a součástí je i péče o zeleň. Ještě v sedmdesátých letech nebyly kolem budov žádné stromy. Dnes máme spoustu zeleně a využíváme ji celý rok. Protože hostíme spoustu modelářů malých i dospělých a také účastníky plachtařských závodů, rozhodli jsme se před deseti lety vytvořit prostor, který nazýváme kemp a postupně ho obzeleňujeme,“ vysvětlila Jana Dvořáková z Aeroklubu Raná.

Do letošního roku členové klubu v tomto prostoru vysázeli cca 140 stromů. O stromy celoročně pečují a hlavně zalévají. Letos klub využil možnosti využití dotace z Nadace Partnerství, která klubu poskytla 28 300 korun a kemp mohl být rozšířen. ,,Tentokrát jsme sázeli ovocné stromy. Máme z daru velkou radost a také z toho, že se nám areál zeleně rozšiřuje. Žádost o poskytnutí grantu byla jednoduchá a my jsme za tuto možnost vděční,“ dodala J. Dvořáková.

Kopec Raná je památným místem pro počátky plachtění v Československu. Na Rané se začalo s plachtěním 2. září 1932 prvním letem Erwina Primavesiho. V následujících letech zde pak začalo působit několik leteckých skupin a spolků pod hlavičkou MLL, VDF a dalších. Nejdokonaleji organizovanou strukturu své letecké činnosti na Rané měla Plachtařská škola ústředí MLL. Pod vedením jejích instruktorů zde byl i řízen provoz létání na ranském svahu. Vlastní název ,,Aeroklub Raná“ byl však oficiálně přijat na ustavující schůzi konané v Lounech 10. 2. 1963 na základě rozhodnutí ÚV Svazarmu o novém uspořádání hospodaření je-ho jednotlivých organizací. Text: (lus), foto: Aeroklub Raná


Napsal(a): Lucie Steklá

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video