Hasiči převzali medaile za unikátní pomoc během covidu

Lucie Steklá 2021-12-13 00:00:00

Lounsko, Ústí (lus, ma) Tisíce hodin v dobrovolné službě, upřednostňování obecných zájmů nad těmi vlastními a především ochota pomáhat.

Tak by se dalo charakterizovat úsilí, které sbory dobrovolných hasičů Ústeckého kraje vynaložily při boji s pandemií. Za svou oddanou práci byly jednotky odměněny záslužnými covidovými medailemi, které na Krajském úřadě Ústeckého kraje převzaly z rukou svého vedení.

Byli mezi nimi také dobrovolní hasiči z okresu Louny, konkrétně ze sborů Cítoliby, Líšťany, Peruc, Postoloprty, Slavětín Veltěže a Žiželice. Sto šestnáct dobrovolníků společně odpracovalo neuvěřitelných té-měř osm tisíc hodin. Dobrovolní hasiči měli ve velkokapacitních centrech v Ústí nad Labem a Litoměřicích na starosti primárně pomoc s koordinací očkovaných od května do srpna letošního roku.

Ocenění ze sborů Lounska převzali: Filip Renč, Eliška Vrbová (oba SDH Cítoliby), Martin Langer (SDH Líšťany), Vladimír Kalík (SDH Peruc), Michal Hrdlička (SDH Postoloprty), Pavel Suchý, David Zedník a Lukáš Suchý (všichni SDH Slavětín), Jana Fialová (SDH Veltěže), Helena Makuková, Lenka Urbánková, Martina Urbánková, Pavlína Mangová a Milan Škvaridlo (všichni SDH Žiželice).

,,Každé hodiny je třeba si vážit o to více, protože ji dobrovolní hasiči odpracovali v době osobního volna případně pak o dovolené či neplaceném volnu,“ zaznělo při předávání medailí nejen z úst Matěje Proška, ale také z úst starosty Krajského sdružení hasičů Ústeckého kraje Jiřího Hence i hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera.

Medaile byly předávány nově zapojeným dobrovolným hasičům ve druhé vlně a čestná uznání KSH Ústeckého kraje těm, kteří se zapojili již od začátku.

Za pomoc na onkologickém oddělení krajské zdravotní a při startu očkovacího centra v Litoměřicích bylo čtyřiačtyřicet dobrovolných hasičů oceněno již v květnu, kdy se rozbíhala daleko rozsáhlejší spolupráce a mnohem větší výzva, která měla prověřit připravenost dobrovolníků k pomoci ve větším rozsahu. Zatímco během spolupráce na první fázi se za půl roku odpracovalo úctyhodných 2 056 hodin, od května, po startu velkokapacitních center, se díky zapojení dalších 72 dobrovolných hasičů podařilo tuto hodnotu překonat téměř za jeden měsíc. Koordinaci směn a organizaci měli na starost za Krajské sdružení hasičů M. Prošek a Robert Viceník. Dobrovolníkům z řad hasičů prošlo rukama více než 100 tisíc návštěvníků očkovacích center a onkologického oddělení. Covidovou medaili dostaly od starosty Krajského sdružení hasičů i hlavní sestra krajské zdravotní Markéta Svobodová a koordinátorky Martina Pospíšilová a Kamila Pacáková.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Charitativní koncert Škola škole. Jarní píseň

Slova Václav Čtvrtek, hudba Petr Eben - Jarní... Vyšlo slunce nad mraky, čarovalo zázraky! Kulturní dům v Podbořanech, pátek 27. 5. 2022

Přehrát video
Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video