Betlém mateřské školy zkrášlil prostranství před radnicí ve Slavětíně

Lucie Steklá 2021-12-31 09:31:39

,,V létě jsme dostaly s kolegyněmi ze školky takový bláznivý nápad, obnovit Betlém, který naše školka již několikátým rokem v adventním čase instaluje před místní radnicí. Rodiče s dětmi vyrobí postavičky do Betléma, konstrukci vylepšíme, opravíme, doplníme slaměnou střechu a hlavní novinkou mělo být osvětlení a ,,kouzelná elektrická krabička“, která by dokázala přehrát zvuky, písničky, koledy. To jsme si prostě tak společně vysnili,“ uvedla za učitelky Hana Suchá, ředitelka MŠ Slavětín.

A povedlo se. Jednou se podle jejích slov stačilo zmínit před místním úžasným, schopným a vynalézavým elektrikářem Jirkou Nejedlým a myšlenka začínala chytat reálnou podobu.
Děti a rodiče pracovali na postavičkách, Jirka na elektronice. Vše šlo stranou a veškerý čas několik týdnů před Adventem věnoval realizaci snu. Veliký kus práce, času, energie i financí pan Jirka věnoval bez nároku na cokoli. Vyrobil propracovanou, složitou krabičku, na které jsou fotky dětí, které vy-robily s rodiči postavičku. Po stisknutí fotky daného dítěte se u jeho postavičky rozsvítí světýlko a začne se přehrávat zvuk, který si dítě nahrálo – koleda, písnička, básnička, povídání o vyrobené postavičce. ,,Jako bonus je nahraných osm společných písniček a koled od všech dětí ve školce. Tímto mu velmi děkujeme, nedá se slovy popsat, jakou radost z toho máme. Od první adventní neděle Betlém těší všechny kolemjdoucí a nás hřeje pocit, že se sen proměnil ve skutečnost a tento velký projekt se podařilo dotáhnout do úspěšného konce,“ dodala H. Suchá.
Nakonec se vedení školky podařilo, i přes veškerá měnící se opatření a nařízení, Betlém společně s dětmi rozsvítit a ,,zkolaudovat“, zazpívat si a zatančit krátké vystoupení. ,,Velký dík patří všem dětem a rodičům, kteří společně vyrobili překrásné postavičky do Betléma, vedení městysu i rodinné farmě Suchý za celoroční skladování konstrukce Betléma a v neposlední řadě celému kolektivu školky, že jde vždy do všech akcí a nápadů naplno a po hlavě, ač jsou to mnohdy nápady náročné a bláznivé,“ dodala H. Suchá.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video
13. Školní ples ZŠ Husova v Národním domě v Podbořanech

...a Macarena :-)

Přehrát video