Jednatelka Městských služeb Podbořany Andrea Kuďousková: Chceme znovu probudit potřebu sportu a fyzických aktivit ve městě

Alla Želinská 2022-01-04 12:09:00

Od srpna 2021 město Podbořany má svou vlastní novou organizaci – Městské služby Podbořany s.r.o. V jejím čele stojí jednatelka – Andrea Kuďousková, MBA (44). Jaké byly její kroky ve funkci, co všechno má v náplni práce společnost, kterou vede, kolik zaměstnanců má a jaké jsou plány na rok 2022. Nejen o tomto jsme si povídali v době adventní s Andreou Kuďouskovou.

Mohla byste se podbořanské veřejnosti stručně představit?

Určitě, jmenuji se Andrea Kuďousková, mám dvě děti, bydlím v Lounech a pocházím z Jižních Čech. Vystudovala jsem cestovní ruch a dále obor komunikace a marketingu.

V rámci své praxe a pracovních zkušeností mám za sebou pozice jak ve státní správě, tak i především v soukromém sektoru například ve společnostech Mercedes Benz, Hochtief, Poliklinika Národní a v neposlední řadě jsem řídila lounskou příspěvkovou organizaci, která měla na starosti nový bazén a koupaliště.

Jaké byly vaše první kroky ve funkci jednatelky Městských služeb Podbořany?

Začátkem bylo převzetí sportovní haly do užívání, nábor zaměstnanců a doladění veškerých administrativních a technických záležitostí pro řádné zajištění provozu. Dokupovalo se i vybavení, probíhala instalace a montáž veškerého drobného vybavení, aby co nejdříve hala mohla sloužit návštěvníkům.

Městské služby Podbořany je nová organizace, má v náplni práce různé činnosti, můžete nám je popsat?

Naše společnost s ručením omezeným Městské služby Podbořany má na starosti zajištění provozu nové sportovní haly a od prosince také budovu, ve které je mimo jiné i kuželkárna. Hlavními úkoly v tuto chvíli je zajistit hladký provoz sportovní haly, její maximální využití zejména ve spolupráci se sportovními kluby a spolky ve městě.

Kolik lidí je v MS Podbořany?

V tuto chvíli mají Městské služby Podbořany s.r.o. čtyři zaměstnance, kteří zajišťují kompletní agendu. Do budoucna se počítá s nárůstem podle přibývajících aktivit.

Připravujete nějaké kroky – rozšíření nebo naopak omezení aktivit, nové akce?

V tuto chvíli musíme samozřejmě reagovat na aktuální opatření v rámci covidové situace, ale snažíme se sportovní halu obsadit na maximum. V současné době halu užívají především naši florbalisté Mocní Tuleni a fotbalisté z blízkého okolí. Od nového roku je dohodnuta další spolupráce se sportovními kluby např. i ze Žatce a plánujeme různé akce pro širokou veřejnost. Myslím, že je na co se těšit. Chceme opětovně probudit potřebu sportu a fyzických aktivit v Podbořanech a nabídnout občanům i něco jiného, než co by ve sportovní hale očekávali.

Jak hala funguje? Mohou si zájemci přijít zasportovat nebo fandit?

V dopoledních hodinách bude sportovní hala využívána školkami, školami, od od-poledních do večerních hodin probíhají tréninky sportovních klubů a spolků, ale najde se i místečko pro jednotlivce.

Rezervační systém je k dispozici na webu města. Ještě budeme vylepšovat, aby bylo zřejmé, kdy jsou zajímavé zápasy, aby fanoušci mohli přijít a svůj oblíbený tým podpořit.

Vy osobně kde máte kancelář? Dojíždíte do práce z Loun?..

Moje kancelář je ve sportovní hale. Pokud nemám domluvené jednání a nejsou nějaké velké turnaje, kdy chci být přítomna na hale, pak jsem většinou v Podbořanech. Vzhledem k tomu, že mi zatím neudělali internet, pracuji půl napůl Podbořany/Louny, což se snad do konce roku vyřeší.

Jaké máte plány a priority na rok 2022? Co Městské služby chystají? Potýkáte se ve své práci s nějakými problémy?

V této době asi jen s Covidem a opožděnými dodávkami objednaných věcí. Ně-jaké turnaje jsme museli díky opatřením zrušit, tak uvidíme, jak se situace bude do budoucna vyvíjet. Jakmile to situace umožní, rozjedeme všechny aktivity naplno.

Chtěla byste něco vzkázat našim občanům, čtenářům?

Jistě, zde by se hodilo především zmínit, že podbořanská sportovní hala je vybavena moderně a nadstandardně, takže si každý přijde určitě na své. Zahrát si můžete nejen tenis, fotbal, florbal, volejbal, ale třeba i ping pong či jiné sporty.

Je obdivuhodné, že město Podbořany dokázalo z vlastních prostředků vybudovat takovouto stavbu, za což si podle mne vedení města zaslouží velkou pochvalu, a proto neváhejte a přijďte se k nám podívat. Na všechny se budeme těšit nejen při sportu, ale i jiných akcích, které chystáme.

Všem bych chtěla popřát krásné a klidné svátky v rodinném kruhu, hlavně hodně zdraví a ať je ten příští nový rok o dost lepší než ty dva předchozí covidové.

Děkuji za rozhovor. Alla Želinská

(pr)

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Charitativní koncert Škola škole. Jarní píseň

Slova Václav Čtvrtek, hudba Petr Eben - Jarní... Vyšlo slunce nad mraky, čarovalo zázraky! Kulturní dům v Podbořanech, pátek 27. 5. 2022

Přehrát video
Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video