Další ocenění pro plaveckou halu. Získala titul Stavba Ústeckého kraje 2021

Lucie Steklá 2022-01-26 13:52:55

Louny, Ústí nad Labem - Devátý ročník soutěže Stavba Ústeckého kraje ovládly Louny. Město v soutěži Stavba Ústeckého kraje obsadilo dvě vítězné příčky. Na slavnostním vyhlášení architekti a zhotovitelé převzali ocenění z rukou hejtmana kraje Jana Schillera, předsedy Okresní hospodářské komory v Litoměřicích Zbyňka Pěnky a Martina Mandíka, předsedy Oblastní kanceláře Ústí nad Labem České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.


První místo putuje do Loun, neboť ho získala Městská plavecká hala a stavba se tak pyšní v krátkém období dalším významným titulem - Stavba Ústeckého kraje 2021. ,,Nic mi, jako standardně pyšnému starostovi, nedělá větší radost než úspěchy našeho města a jeho občanů. Dnes jsme s místostarostou Honsem dojeli hned pro dvě ceny - za první a třetí místo v soutěži Stavba Ústeckého kraje 2021,“ uvedl k ocenění lounský starosta Pavel Janda a dodal: ,, Věřím, že díky těmto cenám se bude o lounské stavbě tohoto století víc vědět a bazén bude mít hodně spokojených návštěvníků.“ K ocenění náleží také odměna třicet tisíc korun. V soutěži uspěla také lounská stavební společnost Ekostavby, která obsadila třetí místo za Zelený dům.

Soutěž Stavba Ústeckého kraje vyhlásila letos již podeváté Okresní hospodářská komora v Litoměřicích. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a odborné garance se ujaly Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Cílem soutěže je představit široké odborné i laické veřejnosti nejlepší stavby realizované v uplynulém období. „Soutěže jako je tato velmi vítám. Jsou motivací pro architekty, stavební firmy i další subjekty spjaté se stavitelstvím. Dokazují, že kvalitně odvedená práce, která stojí za výstavbou nových objektů či rekonstrukcí stávajících budov, je obrovsky ceněna, a to nejen mezi odborníky. Zároveň mohou motivovat mladé generace ke studiu stavebních oborů,“ vyjádřil se k významu soutěže hejtman J. Schiller.

Účelem a posláním soutěže je nalézt a ocenit nejkvalitnější stavbu, reprezentující kulturu stavitelského umění v Ústeckém kraji v časovém rozmezí leden 2019 až prosinec 2020. ,,Cílem je tak zájem rozhodujících investorů na vytváření staveb, odpovídajících svojí kvalitou nejpřísnějším estetickým a technickým kritériím současnosti a tím povznést stavební kulturu regionu. Účelem soutěžní přehlídky je rovněž vytvořit a udržet tradici v udělování titulu, a to pro příště vždy za období dvou let. Vyhlašovatel tak chce zdůraznit význam společenských změn v našem státu, které vytvořily svobodné prostředí pro rozvoj investorských záměrů, architektonické tvorby a dodavatelských možností,“ uvádí pořadatelé soutěže.

Městská plavecká hala je největší stavbou města za posledních 25 let a studio dkarchitekti jí dali opravdu osobitou tvář. Inspirace Českým středohořím a ostré rysy stavby se líbí nejen odborné veřejnosti, ale i návštěvníkům. ,,O našem bazénu se mluví i v souvislosti s tím, že se nám podařilo udržet rozpočet stavby. Dokonce jsme na toto přivítali několik delegací z měst, kde o podobné stavbě přemýšlejí,“ řekl P. Janda. (lus)


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video