Novohradská pouť letos bude, už ne jako součást Rodinného stříbra

Lucie Steklá 2022-03-14 15:18:49

Rodinné stříbro, dotační titul Ústeckého kraje, podporoval šestatřicet akcí po celém kraji od sportovních přes koncerty až po rekonstrukci bitvy nebo zahradnický veletrh. Nově, tedy od letošního roku, jich bude pouhá desítka. Zařazeno do něj bylo také několik akcí na Lounsku, včetně Novohradské pouti na zámku Nový Hrad v Jimlíně, na seznamu ale nezůstal. Pořádání oblíbené a hojně navštěvované akce to ale neohrozí. V „seškrtaném“ seznamu Rodinného stříbra tak z Lounska zůstaly jen Dožínky v Peruci.

„Máte pravdu, že Novohradská pouť už není zařazena v programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, nicméně, kraj přislíbil finanční podporu akce jiným způsobem, takže konání pouti ohrožuje spíš koronavirus a související opatření, než nedostatek finančních prostředků,“ uvedl na dotaz Lounského Pressu ředitel zámku Josef Kabát. Vzhledem k vládním nařízením, které plánují velké rozvolnění to pro letošní rok, může znamenat, že se pouť bude moci konečně uskutečnit. Podle hejtmana Jana Schillera se pořadatelé čerpající doposud dotace z Rodinného stříbra nemusí bát, že automaticky přijdou o podporu hejtmanství. „Od roku 2022 mohou žádat a komunikovat s našimi výbory a komisemi, které budou posuzovat žádosti v jednotlivých oblastech, jako je třeba sport nebo kultura. Pokud výbor rozhodne, že si nějaká akce podporu zaslouží a doporučí ji zastupitelstvu, neměl by to být problém,“ řekl hejtman.

Na plánu akcí na tento rok vedení Nového Hradu v Jimlíně intenzivně pracuje. „Stejně jako v posledních dvou letech je to obtížné, protože nikdo neví, co a v jakém rozsahu se bude moci uskutečnit. Naplánované akce postupně zveřejňujeme na našich stránkách. Návštěvníci by se měli dočkat všech akcí, na které jsou zvyklí z předpandemických let,“ věří ředitel zámku. Podle jeho slov zámek v minulém roce zaznamenal výrazný propad návštěvnosti jak prohlídkových okruhů, výstavy i kulturních akcí. „Většinu tradičních akcí, Velikonoce, Advent, Dětský den, Novohradská pouť, jsme museli zrušit. Zřejmě se jedná o důsledek opatření, která v minulém roce platila - nošení respirátorů, omezený počet lidí ve skupinách, omezený počet lidí na akcích, prokazování bezinfekčnosti atd. Doufáme, že nejhorší máme za sebou a v letošním roce se začneme vracet do normálního stavu,“ dodal J. Kabát. Jaká byla návštěvnická sezonu roku 2021 na Novém Hradě zhodnotí podrobně výroční zpráva. Tu jako každý rok zveřejní zámek na svém webu nejpozději do konce června.

Zámek Nový Hrad je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje. „Do oprav investoval kraj nemálo prostředků, ale vyplatilo se to. Ročně zámek navštíví desetitisíce turistů a na třech zámeckých nádvořích se každoročně koná mnoho pěkných a hojně navštěvovaných akcí. Novohradská pouť je jednou z nich a je právem zařazena do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje,“ řekl při předávání certifikátu v roce 2018 tehdejší hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video