Na kopcích opět zazáří Keltský telegraf

Lucie Steklá 2022-03-19 07:29:48

Vždy s příchodem jara se lidé vydávají na vrcholy významných kopců a navzájem se propojují pomocí světelného signálu - ohně. Dochází k mystickému propojení všech účastníků i k napojení přesahujícímu běžný myšlenkový prostor dnešních lidí. Akce nazvaná Keltský telegraf se uskuteční také letos, po dvouletém covidovém omezení. Ohně se na kopcích napříč Českou republikou rozzáří v sobotu 19. března.

Smyslem Keltského telegrafu je propojit místa v krajině a ty, kteří se telegrafování zúčastní, pomocí světelného signálu. Navazuje se tak na pradávnou techniku využívající ohňů k přenosu zpráv z kopce na kopec.

Novinkou pro letošní rok, již třináctého ročníku, telegrafu je, že na všech místech bude jednotný začátek zažehnutí ohňů, a to v 19.30 hodin. Doposud bylo zapalování ohňů postupné – navazující. Na mapě keltského telegrafu, kterou si můžete prohlédnout na webu keltskytelegraf.cz, je již registrováno několik míst v našem okrese a kraji, čerti se vrátí například na „Pšaňák“, neboli Blšanský vrch, i na Oblík či rozhledna Stradonka. Během dřívějších ročníků byly do akce přihlášeny například stanoviště na Rané či Markvarci. Pokud máte zájem být „čerty“ a být součástí telegrafu, můžete se přihlásit na již zmíněném webu.

Pro letošní rok vznikla také hymna Keltského telegrafu. „Vážení přátelé Keltského telegrafu, velevážení čerti a čertice! Zdá se, že Keltský telegraf inspiruje k lecčemus. Nejnověji k sepsání úžasné písně v bigbítovém hávu na počest této akce. Jejím autorem je Aleš Náprstek ze Slaného. Text napsala Jarka Synková, hudebně spolupracovali Jiří Špalek (Jörgen North) a Jaroslav Dobner,“ sdělil čertům Vlastimil Hela, vrchní čert Keltského telegrafu.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


REGISTROVANÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu: REGISTROVANOU ZDRAVOTNÍ SESTRU. Nástup možný od 1.1.2023. Směnný provoz. Požadujeme: praxi minimálně 3 roky, bezúhonnost. Přihlášky posílejte do 24.11.2022 na: luksova@dpszatec.cz. K přihlášce formou životopisu přiložte kopii dokladu o nejvyšším vzdělání. Ústní kolo výběrového řízení proběhne 29.11.2022 od 13 hodin.
E-mail: luksova@dpszatec.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video