Kam za kulturou a zábavou na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2022-04-22 05:36:00

Velikonoční výstavy, pochod zdraví, den otevřených dveří, grilování, Prtský špacír, Kryptor, vaříme s Ukrajinou, Žatecký bazar, kino, divadlo - je tu třetí dubnový víkend.

ŽATECKO

PÁTEK 22. DUBNA

Kino Žatec: Po čem muži touží 2. V 17:30 hod.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství. Ve 20 hod.

Regionální muzeum K. A. Polánka Žatec: VZPOMÍNKY NAŠÍ MAMINKY – retro výstava ze sbírky RM Žatec, která přiblíží dobu nedávno minulou. Výstava potrvá do 30. 10.

POVODEŇ NA BLŠANCE – putovní výstava připravena ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem. Út – Pá 9 – 17, So -Ne 13 – 17 hod. Do 17. 7. 2022.

Křížova vila Žatec: ŽIJU V PRVNÍ REPUBLICE – výstava prvorepublikové módy a doplňků ze sbírky Ludmily „Koláček“ Zuskové. Do 24. 4.

VÝTVARNÉ PRÁCE K VÝSTAVĚ ŽIJU V PRVNÍ REPUBLICE – ze 17 přihlášených výtvarných děl vylosujeme 4. dubna vítěze, které odměníme věcnou cenou. Út – Pá 9 – 17, So -Ne 13 – 17 hod. Do 24. 4.

Country club Tulipán Žatec: Sklep - mistr - živá hudba, rock, pop, country. Od 21 hod.

Dino club Žatec: Jack Daniel´s párty / DJ Phathom / VSTUP povolen i bez testu a pro neočkované ! Kapacita clubu omezena. Vstup 16+. Od 22 hod.

SOBOTA 23. DUBNA

Městské divadlo Žatec: KÁJA A BAMBULÁČEK- BAMBULKOVÁ ŠOU - Přijďte si s dětmi užít báječné představení plné písniček, tanečků a soutěží! Zazní nové písničky z připravovaného CD, ale nebudou chybět ani známé hity jako je Kulička, Kakadu anebo Dalmatin! V 10 hod.

Kino Žatec: Zlouni. V 15 hod.

Morbius. V 17:30 hod.

Po čem muži touží 2. Ve 20 hod.

Letiště Macerka Žatec: Králové vzduchu - k vidění seskoky parašutistů, možnost se proletět s AN2, ve 12:30 ukázka akrobacie s v podání Petra Kopfstejna se svým speciálem, autogramiáda, ve 13 hodin průlet Gripenů JAS 39. Parkovné a vstupné se neplatí. Od 10 do 16 hod. 

Club Devítka Žatec: Žatecký bazar v podloubí - Pomůžete nám obnovit tradici sobotních trhů v podloubí? Máte přebytky ze zahrádky a chcete je prodat....nebo někoho znáte? Máte doma věci, které už nepoužíváte a chcete je poslat dál.....prodat, vyměnit, darovat....záleží jen na Vás....nebo někoho znáte? Jste drobný lokální prodejce vlastních výrobků.....nebo někoho znáte? Rezervace míst na emailu club9zatec@gmail.com. Bazar bude v podloubí tzn. nebude na účastníky pršet. Od 9 do 13 hod.

Klub Budík Žatec: Koštovačka Feuersteinovy metody. KAPACITA je stanovena na 15 účastníků na gymnáziu a 8 v klubu Budík, proto je nutná REZERVACE MÍSTA. Od 9 do 13 hod.

Workshop výroby kimchi v Budíku - OBSAZENO! Od 9:30 hod.

Kávový workshop v Budíku (rezervace) - Lektorka Kateřina Šetková. Kapacita workshopu je 10 účastníků, proto se registrujte e-mailem na BUDIKSPOLEK@GMAIL.COM, kde dostanete údaje pro zaslání účastnického poplatku, jenž činí 150 Kč (v ceně jsou veškeré suroviny). Akci podpořila vzdělávací komise MÚ Žatec. V 16 hod.

Fara Liběšice: Tuto sobotu se opět koná jarní Sbírka potravin pro potřebné. Nákupní seznam a seznam všech zapojených obchodů naleznete na www.sbirkapotravin.cz. Potraviny do sbírky je možné také přinést po domluvě přímo na liběšickou faru. 8 - 18 hod.

KŘÍŽOVA VILA ŽATEC: VÝSTAVA: ŽIJU V PRVNÍ REPUBLICE. Výstava představuje dobovou elegantní dámskou módu ze sbírky Ludmily Zuskové. Do 24. 4. 2022. Otevírací doba: úterý až pátek 9 - 17, víkend 13 - 17 hod.

STARÁ PAPÍRNA ŽATEC: STÁLÉ EXPOZICE: Z historie žateckého průmyslu. Otevírací doba: úterý až pátek 9 - 17:00, sobota 13 - 17:00 hod.

GALERIE SLADOVNA ŽATEC: STÁLÉ EXPOZICE: Sladovnictví, Tvořím s NeObyčejnou tužkou

Otevřeno: út - ne 10 – 17 hodin.

Motáč klub Bezděkov: 35 let tour KRYPTOR v Motáč klubu v Žatci - Bezděkov. V rámci oslav 35 let skupiny zahraje KRYPTOR v Motáč klubu v Žatci - Bezděkov. Od 20:30 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hraje DJ Majk - vstup zdarma. Od 21 hod.

NEDĚLE 24. DUBNA

Digitální kino Žatec: Mimi & Líza – Zahrada. V 15 hod.

EXPEDIČNÍ KAMERA 2022 - film festival v Žatci . Promítání můžete navštívit na dvoustovce míst v Česku i na Slovensku. Těšíme se na Vás v Žatci! Délka 250 minut. Cena 50 Kč. Od 17:30 hod.

Náměstí Svobody Žatec: Vaříme s Ukrajinou – jako poděkování uprchlíků z Ukrajiny. Připraveno bude hudební vystoupení, program pro děti a samozřejmě ochutnávka ukrajinských jídel. Od 13 hod.

Budík, komunitní čajový, kulturní a vzdělávací klub Žatec: Všechny báječný věci - divadlo Navenek v Budíku . V 17 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 22. DUBNA

Vrchlického divadlo Louny, kavárna: VÝSTAVA TŘI Z VOSA LOUNY – výstava obrazů Luďka Dvořáka, Jiřího Menouška a Pavla Macáka u příležitosti jejich 70. narozenin. Potrvá do 29. dubna.

Kino Peruc: BETLÉMSKÉ SVĚTLO. Komedie ČR. V 19 hod.

Oblastní muzeum v Lounech: Výstava VELIKONOCE NA DOBOVÝCH POHLEDNICÍCH. Výstava nabídne pestrý výběr velikonočních pohlednic od konce 19. století po 80. léta 20. století. Kromě připomenutí velikonočních zvyků ukazuje také pojetí tohoto svátku v různých historických obdobích. Perličkou jsou medailony s pohledy od známých umělců, např. Josefa Weniga, Cyrila Boudy, Marie Fischerové-Kvěchové, Josefa Lady nebo Zdeňka Milera. Potrvá do 24. dubna.

Kino Světl Louny: FANTASTICKÁ ZVÍŘATA: BRUMBÁLOVA TAJEMSTVÍ - Dobrodružný/rodinný USA, dabing. V 15 hod. Také 23. - 24. 4.

PO ČEM MUŽI TOUŽÍ 2. Komedie ČR. Také 23. - 24. 4. V 17:30 a 20 hod.

VYŠEHRAD: FYLM. Komedie ČR. Také 23. 4. Ve 22 hod.

SOBOTA 23. DUBNA

Město Postoloprty: Prtský špacír – 7. ročník turistického pochodu a cyklojízdy po okolí Postoloprt. Trasy: pěší dětská 8 km (statek Vrbka, Rvenice), pěší delší 20 km a cyklotrasa 25 km (rozhledna Červeňák). Start na Mírovém nám. V 9 – 11 hod.

Archeologický skanzen Březno u Loun: BELTINE. Keltský svátek velkého ohně. Beltainový rituál, ukázky života, vybavení a řemesel doby laténské a římské, keltská kovárna, archeologická přednáška, koncert kapely Subulcus, prodej košíků a šperků, výroba kožených plácaček a vinutek – skleněných korálků, keramická dílna pro děti. Od 10 do 16 hod.

Galerie u Plazíka Peruc: VÝSTAVA AFRICKÝ SEN. Výstava známé děčínské fotografky Ilony Rosenkrancové z cest k Viktoriiným vodopádům. Výstava potrvá do 24. dubna.

Stará tělocvična ZŠ Peruc: Základní sebeobrana pro dívky 10 - 15 let. Od 14 do 17 hod.

Kino Svět Louny: JEŽEK SONIC 2. Dobrodružný/rodinný USA/Japonsko, dabing. Také 24. 4. V 10 hod.

ZLOUNI. Animovaný/rodinný USA, dabing. Také 24. 4. Ve 13 hod.

KD Zastávka Louny: II. reprezentační ples hokejového klubu HC SLOVAN LOUNY. Od 20 hod.

NEDĚLE 24. DUBNA

Městská knihovna Louny: VELIKONOČNÍ VÝSTAVA Spolku paní, dam a dívek. Potrvá do 29. května. 

DĚTSKÁ SCÉNA 2022 - RECITACE

Kynologický Klub Ataner Postoloprty: POCVIČENÍ A SOCIALIZACE - KDO U NÁS JEŠTĚ NEBYL, TAK ŠUP ŠUP POJĎTE SE PODÍVAT. Od 10 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 22. DUBNA

Chůvička Podbořany: Hudebně výtvarné odpoledne - Těšíme se vás. Od 14:30 do 15:30.

Kino Podbořany: BETLÉMSKÉ SVĚTLO - Stárnoucímu spisovateli Karlu Šejnohovi (Zdeněk Svěrák) už psaní nejde jako dřív. Nedokončené povídky se mu hromadí v hlavě a jejich postavy se dožadují, aby autor pokračoval v ději. Vstup 80 Kč. Od 19:30 hod.

Obecní kino Blšany: ZÁTOPEK - životopisné drama. Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem Emilem Zátopkem, jehož bez-mezně obdivuje. Vstup 50 Kč. V 18:30 hod.

Kulturní dům Podbořany: Výstava POHÁDKOVÝ SVĚT - fotografie, knižní ilustrace a publikace pro děti Evy Fošenbauerové a Renaty Frančíkové. Výstava ve vestibulu kina potrvá do 30. 5.

Zámek Krásný Dvůr: STAVBY S ORIENTÁLNÍ TEMATIKOU - Výstava představí fenomén orientálních staveb (pavilonů, mešit, mostků a po-dobně) v zahradách a parcích na území naší republiky. Výstava vznikla v rámci projektu Rok osvícenské šlechty. V zámecké galerii, otevřena v otevírací době zámku, vstup zdarma. Výstava potrvá do 30. 10. 2022.

Bílá Růže Podbořany: Destination clubbing – Paul Bulva. Premiéra na Růži. RASE - Mostecký rodák, který má po severu nejednu rezidenturu, dorazí k nám do klubu, společně s sebou bere support Dj Paul Bulvu již tento pátek. Od 21 hod.

SOBOTA 23. DUBNA

GSOŠ Podbořany, Kpt. Jaroše: Den otevřených dveří dílen odborného výcviku GSOŠ Podbořany – přijďte k nám a staňte se na chvíli instalatérem, lakýrníkem - natěračem, opravářem či kovářem. Můžete se svézt Zetorem 25A, ochutnat míchané nealkoholické nápoje, navštívit školní cukrárnu. Testace veteránů – v areálu dílen školy bude souběžně probíhat testace veteránů a jejich vlastní prohlídka. Od 9 do 12 hod.

Kryry: Ukliďme spolu cyklostezku Kryry - Vroutek - pořádá Volnočasové centrum Bertík. Od 9 hodin na začátku cyklostezky v Kryrech.

Nepomyšl – Křečov: Pochod zdraví – Společenstvo pro památky Podbořanska a MS ČČK Nepomyšl přichystaly pro děti na tuto sobotu den plný dobrodružství. Čeká na vás: prohlídka kostela sv. Mikuláše, pochod na hrad Křečov, zábavný program pro děti, opékání buřtů na Křečově. Vše zajištěno! Těšíme se. Sraz u kostela v Nepomyšli ve 13:30 hod.

Nepomyšl, hospoda Pod zámkem: Grilování u Hospody pod zámkem – hovězí burgery, kuřecí špízy, steaky, vepřové steaky, klobásy, hermelíny. Všichni hste srdečně zvání. Od 17 hod.

Zámek Pětipsy: Brigáda na zámku s opékáním - Brigáda na zámku v Pětipsech s večerním opékáním vuřtů + točené pivo za nákupní cenu. Třídění historických valounů ze sutě, zvelebení hospodářské budovy, úprava předzámčí. Prosím o potvrzení účasti - pro správný počet vuřtů a piva. Od 10 do 19 hod.

NEDĚLE 24. DUBNA

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše svatá. V 9 hod.

Fara Kryry: Nedělní mše sv. Ve 14 hod.

Kino Podbořany: MYŠI PATŘÍ DO NEBE - Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí. Ale opak je pravdou, ve skutečnosti se pobobkuje ze všeho, co se kolem jen mihne. Vstup 40 Kč. Od 15 hod.

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video